Find Jobs
Hire Freelancers
Chat with Ava - Your AI Business Consultant
Avatari i Përdoruesit
Përshëndetje, unë jam Ava, udhëzuesi juaj i AI për të suoerkarikuar biznesin tuaj!
Pavarësisht nëse jeni duke drejtuar tashmë një biznes ose ëndërroni të filloni një të tillë, unë jam këtu për t'ju ndihmuar ta ktheni vizionin tuaj në realitet duke përdorur freelancer të fuqiyuar me AI. Ndani qëllimet tuaja të biznesit dhe së bashku, ne do të krijojmë një projekt për të cilin mund të konkurrojnë freelancerët tanë të talentuar. Le ta bëjmë realitet vizionin tuaj!
Unë kam një biznes
Unë jam duke filluar një biznes

Punëso ekspert
Illustrators
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Illustrator më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon
Ikona e aftësisë

Çfarë është Illustrator?

An illustration is a drawing or visual explanation of a text, concept or process. It is designed for integration in published media, such as posters, magazines, books, animations, video games and films.
Ikona e përshkrimit të aftësisë

Punësoni an Illustrator

The right illustrations will bring your project to life, whether you need an Illustration for a book, logo, web design, animation or print media. You can find the perfect illustrator for your project on Freelancer.com.

Punëso Illustrators

Avatari
Attari Bros
Illustrator
$25 për orë
4,8 (6682 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
theDesignerz
Illustrator
$25 për orë
4,9 (6158 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Seabit Media
Illustrator
$30 për orë
4,9 (6140 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Dezine Geek
Illustrator
$25 për orë
4,9 (5652 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Djdesign
Illustrator
$15 për orë
4,9 (5274 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
colorgraphicz
Illustrator
$10 për orë
4,8 (5271 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg
Md Delowar H.
Illustrator
$10 për orë
5,0 (4430 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
SYNET
Illustrator
$66 për orë
4,7 (4143 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Illustrators
Klientët vlerësojnë Illustrators
4.9 nga 5
from 690 839 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Illustrator

When looking for an illustrator for hire, it may be a tough job that requires an endless amount of time and effort. However, with Freelancer.com, this task becomes so much easier for you to complete as we have an extensive list of freelancers that are ready to be employed for any project, whether big or small. Clients may find it hard to find the right talent that they require for their project (this may be due to time or money constraints), but Freelancer.com can help you find the best global talent through bids which take place within a matter of minutes. What’s even better is that projects can be posted free of cost!
The freelance illustrators that are up for hire at Freelancer.com have training and experience in dealing with many different types of software which are essential for their profession, including Adobe, Cinema 4D, Google and Hardware like the Wacom tablet, 3DConnexion, Apple products and Spacenavigator. Usually, clients understand exactly what they want from the freelancer, and they usually discuss their visions in depth, and the freelancers can provide suggestions to help improve the client's idea to elevate it. A draft of the illustration can be provided to the client to give them a clear idea of what they are paying for and after this optional stage, the freelancer will provide the finished project at the allotted time.
The benefits of hiring a freelance illustrator are endless, and they are by far some of the greatest benefits you will ever get the chance to experience. Illustrators have a set of skills that remain unmatched by any others and through their training, experience, and passion; they manage to bring your visions to life with the effortless and flawless innovation that is expected of them. There is no doubt about the fact that illustrators understand how to give life to a project which you previously could not decipher as being a possibility.
Hiring your illustrator from Freelancer.com will ensure that you get all the required skill sets that you need to complete your project on a timely basis and with the needed perfection. Illustrators can manage to do what photographs can never achieve, and it is with this expressiveness that you want to be looking for when having a project completed by one of our experienced illustrators. One's wildest imaginations can be turned into a reality, and a successful project can be created by hiring a freelance illustrator.
You will be nothing but amazed by what freelance illustrators can do, and they will work to the best of their abilities to make sure that they get the best product to their clients on time and in all the expected perfection. The creativity and innovation you can gain from an illustrator and a custom-made drawing cannot be matched by anything else.
When hiring a freelance illustrator, be sure to choose someone that would keep your vision in mind when making a creation. They should be able to comprehend your ideas and provide a unique perspective on what you want from them. It is only with this ability that freelance illustrators can create an inventive and successful project. Also, do not underestimate the power of providing details, especially with something as intricate as an illustration project.
Hence, be sure that when you are choosing a freelancer for hire, that person should have all the skill sets that you require for a job well done. Freelancer.com is the best option and provides quality services that remain unmatched. If you have a tight timeline, hiring a freelance illustrator is your best bet to complete your project with efficiency and in the time-span that you desire (whether your project is due in a few hours, the next day or next week). Once you post a project, which can be done for free, and discuss the details with the freelancer you're going to hire, you can sit back, relax and not worry about your project. It's the ultimate stress-free way of getting your job done!
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Illustrator

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Illustrator të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Illustrator
Dizajn Grafik.
Zbulo më shumë
Dizajn Grafik.
$50 USD për 12 ditë.
Dizajni i kopertinës.
Zbulo më shumë
Dizajni i kopertinës.
$100 USD për 7 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$250 USD për 15 ditë.
Dizajni i etiketave.
Zbulo më shumë
Dizajni i etiketave.
$80 USD për 4 ditë.
Dizajn Etikete.
Zbulo më shumë
Dizajn Etikete.
$200 USD për 10 ditë.
Dizajni i bluzave.
Zbulo më shumë
Dizajni i bluzave.
$50 USD për 24 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$60 USD për 7 ditë.
Dizajni i librit elektronik.
Zbulo më shumë
Dizajni i librit elektronik.
50 dollarë USD në 3 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
71.8M
71.8M
Përdorues të regjistruar
23.5M
23.5M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Whiteboard Video Editing Visual Arts Corporate Identity Building Regulations Adobe Creative Suite Digital Product Design Clip Studio Paint Logo Design 3D Architecture Inkscape CGI Photo Restoration Concept Art SketchUp Oil Painting Tattoo Design Adobe FrameMaker Icon Design Label Design
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.