Find Jobs
Hire Freelancers

Punëso ekspert
J2ME Developers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso J2ME Developer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso J2ME Developers

Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgmonthly-level-three.svg
Mehboob K.
J2ME Developer
$45 për orë
4,9 (499 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Nguyen V.
J2ME Developer
$25 për orë
4,9 (297 punë)
Shihni Profilin
Avatariannual-level-four.svg
Sohel C.
J2ME Developer
$40 për orë
5,0 (168 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Sonia S.
J2ME Developer
$15 për orë
4,9 (165 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Salbin S.
J2ME Developer
£15 për orë
5,0 (157 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Mirko T.
J2ME Developer
$50 për orë
5,0 (130 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Ubed A.
J2ME Developer
$40 për orë
4,9 (129 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgmonthly-level-three.svg
Mike
J2ME Developer
$60 për orë
5,0 (125 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë J2ME Developers
Klientët vlerësojnë J2ME Developers
4.97 nga 5
from 3 188 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë J2ME Developer

J2ME is the acronym for the Java 2 Platform Micro Edition. The programming language is a collection of Java APIs that target embedded consumer products such as PDAs, mobile phones, wireless devices and consumer appliances.
The programming language is often used to create games for mobile devices especially mobile phones as it can be emulated on a personal computer during the development stage and, once complete, is uploaded to a  mobile phone device.
The programming language was launched by Sun Microsystems in 1998 and since then has been a popular program for use on mobile platforms.
Profiles for J2ME are APIs that are built on top of configurations to provide a runtime environment for a mobile device.
Features of J2ME for users:
Large range of device types and hardware configurations
Ongoing improvements in device technology
Diverse range of apps and features for users and developers
A range of usage models employed on devices
There are two main concepts for a J2ME environment these are outlined below:
Configuration - the process needs a minimum platform for a horizontal category or grouping of devices. This configuration defines the Java language, the features, and minimum class libraries.
Profiles - a profile comprises a layered configuration. Profiles include class libraries that are domain-specific and can support multiple configurations.
If your business is looking to employ a J2ME developer to program your consumer device, consider investigating the extensive range of freelancers available to work on your project who are registered on freelancer.com.
Freelancer.com offers experienced and qualified freelance J2ME developers to employers looking to engage an individual on a small or large project.
Log onto Freelancer.com today and view the extensive range of freelancers to are ready to start your project. View freelance profiles, review feedback and instant message individuals to discuss your project ahead of awarding it to an individual.
Arranging programming for your business is easier than ever, find the perfect freelancer programmer on Freelancer.com today.
 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një J2ME Developer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një J2ME Developer të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e J2ME
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$540 USD për 7 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$100 USD në 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$430 USD për 1 ditë.
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$140 USD për 13 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$200 USD për 19 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$150 USD për 13 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$240 USD për 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$100 USD në 1 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
69.1M
69.1M
Përdorues të regjistruar
23.1M
23.1M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Windows Mobile Amazon Fire Amazon Kindle Blackberry Symbian Windows CE Samsung Android iPad Appcelerator Titanium Salesforce Lightning Mobile App Development App Store Optimization Apple Watch Metro WebOS App Usability Analysis Geolocation Palm Kotlin
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2023 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.