Logo Freelancer Si funksiononShfleto punët Identifikohu Regjistrohu Posto një projekt
Find Jobs
Hire Freelancers
Get Ideas
About
Resources
Freelancer Punësoni

Punëso ekspert
Map Reduce Developers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Map Reduce Developer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso Map Reduce Developers

Avatari Urban Web Technologies
Map Reduce Developer
$15 për orë
4,9 (906 punë)
Shihni Profilin
Avatari Bonface K.
Map Reduce Developer
$10 për orë
4,6 (723 punë)
Shihni Profilin
Avatariannual-level-three.svg Utkarsh K.
Map Reduce Developer
₹60 për orë
4,9 (542 punë)
Shihni Profilin
Avatariannual-level-three.svg Mykhailo K.
Map Reduce Developer
$30 për orë
5,0 (381 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svg Live Experts ®
Map Reduce Developer
$50 për orë
4,9 (322 punë)
Shihni Profilin
Avatari Intel G.
Map Reduce Developer
$30 për orë
4,8 (219 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg Gopal K.
Map Reduce Developer
₹12 për orë
4,4 (189 punë)
Shihni Profilin
Avatari Umer C.
Map Reduce Developer
$50 për orë
4,8 (147 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Map Reduce Developers
Klientët vlerësojnë Map Reduce Developers
4.86 nga 5
from 4 772 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Map Reduce Developer

MapReduce is a programming process that processes and generates large data sets that include a distributed algorithm on a cluster. A program that uses MapReduce will have a filtering and sorting integration as well as a reduce method that will summarise the information.
The system of MapReduce arranges the marshalling of distributed servers and runs various tasks that are concurrent whilst data transfers and communication continue to take place.
MapReduce has been written into a range of programming languages and the process is particularly popular in open source implementations.
Steps that take place in the MapReduce process are outlined below:
Map step - each worker node applies the map function to data and writes the output to temporary storage.Shuffle step - data belonging to one key is sent to the same worker node.Reduce step - each group of data is processed in a parallel format.
The data is usually running in sequence in the MapReduce process and data can be shared among different servers throughout the process.
The main benefit of the MapReduce process is to exploit the optimized shuffle operation of the platform and reduce the data written to the disk. MapReduce is a fairly technical programming process and is managed by experienced developers with a deep understanding of technology.
Businesses or individuals may use the MapReduce process for a range of reasons including:
Distributed pattern-based searchingDistributed sortingWeb link-graph reversalWeb access log statsInverted index constructionDocument clusteringMachine learningDesktop gridsVolunteer computing environmentsMobile environments
If you are a business or individual who is looking for a MapReduce expert for your project, log onto freelancer.com and explore the extensive arrange of web developers and programmers with the experience you need for your next project.
Freelancer.com provides a global talent bank of individuals who are ready and experience in programming langauges who can assist with your project.
Log onto Freelancer.com today and find the perfect freelancer for your next project.
 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Map Reduce Developer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Map Reduce Developer të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Map Reduce
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$540 USD për 7 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$100 USD në 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$430 USD për 1 ditë.
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$140 USD për 13 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$200 USD për 19 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$150 USD për 13 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$240 USD për 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$100 USD në 1 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
66.9M
66.9M
Përdorues të regjistruar
22.7M
22.7M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Hybris Prometheus Monitoring Amazon S3 Mac OS Software Performance Testing Microsoft Graph Microsoft Exchange Facebook Pixel Smart Contracts OpenSSL Minitab Fusion 360 Microsoft Hololens Visual Foxpro CNC Rebranding MeteorJS Informatica MDM Binary Analysis Golang
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2023 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.