Find Jobs
Hire Freelancers

Punëso ekspert
MATLAB Architects
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso MATLAB Architect më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon
Ikona e aftësisë

Çfarë është Matlab and Mathematica?

MATLAB is one of the most widely-used modern technical computing systems that helps countless companies and platforms analyze data.
Ikona e përshkrimit të aftësisë

Punësoni MATLAB Architects

MATLAB architects can implement the language and apply it to your company in ways that can make it more productive. Consult with one for free at Freelancer.com!

Punëso MATLAB Architects

Avatariverified.svgannual-level-four.svg
Sahil K.
MATLAB Architect
$20 për orë
4,9 (2420 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg
Gratian Technologies
MATLAB Architect
₹25 për orë
4,9 (1305 punë)
Shihni Profilin
Avatarimonthly-level-two.svg
Asad N.
MATLAB Architect
$25 për orë
4,9 (1027 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
STALLIONi NET SOLUTIONS
MATLAB Architect
$18 për orë
4,8 (940 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svgmonthly-level-two.svg
CleverPen Content
MATLAB Architect
£80 për orë
4,9 (794 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Noel R.
MATLAB Architect
$15 për orë
4,8 (767 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Cozma G.
MATLAB Architect
$10 për orë
4,9 (740 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Muhammad A.
MATLAB Architect
$8 për orë
4,8 (724 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë MATLAB Architects
Klientët vlerësojnë MATLAB Architects
4.85 nga 5
from 62 400 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë MATLAB Architect

Matlab and Mathematica are two highly advanced software tools. Although both are used for technical computing, each one is used for different purposes. Developed by MathWorks, MATLAB is more than just a programming language. It is a comprehensive environment that integrates programming, computation, and visualization in order to express problems and their solutions in familiar mathematical notations. This is typically used in math and computation where users can create various innovative programs and operations for their specific purpose. Users from backgrounds as diverse as science, engineering, and economics apply MATLAB software to their computation projects.
Mathematica is an advanced software package used by some of the top universities and colleges around the world. These educational institutions typically use this software in departments such as computer science, mathematical sciences, life sciences, business and finance, engineering and physical sciences. These departments make use of Mathematica to communicate scientific ideas such as visualization of a concept or creating a simulation of a new idea related to common research.
If you would like to make use of Matlab or Mathematica, you would first need to spend time learning how to use these programs. As these are highly advanced and complex programs, you may require a solid background in math before using the software.  
Unfortunately, time is often in short supply and outsourcing a MATLAB or Mathematica expert may be the worthwhile option. Have you considered hiring a MATLAB or Mathematica expert from Freelancer.com? These professionals are highly proficient in these fields and offer their services at highly competitive rates.
Here’s a snapshot of how it works and how it benefit you to hire a Matlab or Mathematica expert on Freeancer.com.
Register with the site and create your account.
Post a project looking for freelancers who are familiar with both these programs and who have used this before on other projects. Provide as many details as possible, including the exact nature of the work and your budget range.
Shortlist applicants who bid on your project and discuss the project further with them to ensure that the freelancer understands what you want and will deliver exactly what you require.
Once you agree on the amount of work, the total amount to the paid and the timeline, award the project to the selected freelancer.
The freelancer will submit the work on or before the deadline. If you are satisfied with the quality of the work, release the funds and leave feedback for other prospective clients to see.
Finding the perfect Matlab and Mathematica expert for your project starts with simply posting a project on Freelancer.com.
 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një MATLAB Architect

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një MATLAB Architect të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Matlab and Mathematica
Loja.
Zbulo më shumë
Loja.
$50 USD për 9 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$110 USD për 4 ditë.
Video muzikore.
Zbulo më shumë
Video muzikore.
$300 USD për 12 ditë.
Interior Dizajn.
Zbulo më shumë
Interior Dizajn.
$269 USD për 14 ditë.
Poster.
Zbulo më shumë
Poster.
$100 USD në 3 ditë.
Dizajni i fletëpalosjes.
Zbulo më shumë
Dizajni i fletëpalosjes.
$15 USD për 1 ditë.
Dizajn koncepti.
Zbulo më shumë
Dizajn koncepti.
$100 USD për 10 ditë.
Postime në rrjetet sociale.
Zbulo më shumë
Postime në rrjetet sociale.
$50 USD në 6 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
69.0M
69.0M
Përdorues të regjistruar
23.0M
23.0M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Mathematica Architects Mathematica Experts Agronomy Mathematica Developers Mathematica Engineers Data Engineer MATLAB Programmers Marine Engineering DFM (Design for Manufacturing) MATLAB Engineers Mechanical Design MATLAB Experts Mathematica Consultants Semiconductor MATLAB Developers Data Science Continuous Integration Robotics Component Engineering MATLAB Gurus
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2023 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.