Find Jobs
Hire Freelancers

Punëso ekspert
Perl6 Programmers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Perl6 Programmer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon
Ikona e aftësisë

Çfarë është Perl?

When it comes to network programming and system administration, one of the most obvious and relevant programming languages is PERL.
Ikona e përshkrimit të aftësisë

Punësoni Perl6 Programmers

Perl 6 programmers can change the way that your company operates, and improve productivity and efficiency. Consult with one for free today at Freelancer.co!

Punëso Perl6 Programmers

Avatariannual-level-two.svg
Sergey G.
Perl6 Programmer
$33 për orë
5,0 (2382 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svg
HireSEOAnalyser
Perl6 Programmer
₹15 për orë
4,9 (1403 punë)
Shihni Profilin
Avatarimonthly-level-three.svg
Sergii T.
Perl6 Programmer
$10 për orë
4,9 (1251 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svgannual-level-four.svg
Roman C.
Perl6 Programmer
$50 për orë
4,9 (1207 punë)
Shihni Profilin
Avatarimonthly-level-two.svg
Farah S.
Perl6 Programmer
$50 për orë
4,9 (980 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Vishal C.
Perl6 Programmer
$30 për orë
4,9 (912 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Graphix Power
Perl6 Programmer
₹10 për orë
4,8 (741 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Bonface K.
Perl6 Programmer
$10 për orë
4,6 (723 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Perl6 Programmers
Klientët vlerësojnë Perl6 Programmers
4.78 nga 5
from 32 742 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Perl6 Programmer

Why hire a software developer? Application developers are able to use programming languages like Perl to help make your hardware more useful and powerful. Perl was originally developed back in 1987 as a general-purpose programming language to assist in report processing. Perl has come a long way in the last twenty years, evolving into two separate languages back in 2000—Perl 5 and Perl 6. Both still exist to this day, being developed by separate organizations and teams while remaining very similar to each other.
While Perl originally existed as a CGI scripting language, Perl has since expanded to uses such as graphics programming, networking and finance to name a few. Perl has been described as “the duct tape that holds the Internet together”. For this reason, Perl is very popular with web developers today.
The importance of Perl script in web application development is here to stay and those interested in creating applications should note this trend carefully. Knowledge of Perl continues to be increasingly important and those interested in creating content for the web face making one of two choices: the first being to learn Perl for themselves or the second, consider hiring a Perl developer.
Freelancer.com has an incredible wealth of software developers for hire that are sure to meet your web application development needs. Whether you want to install Perl or get some custom Perl script developed, you will be able to find Perl developers with ease using the plethora of tools available to employers using the Freelancer platform. It’s as easy as posting a public project. Post your project for free. Simply write a detailed description of your Perl programming needs and in no time freelance computer programmers will be flocking to your project, offering competitive bids for their services.
Does your project require a certain set of skills or experience? Not a problem! Use the Freelancer Directory to hire a web developer to work your application. View his or her public profile and offer to hire them directly from their profile.
With all of the talented Perl developers on the site, it’s completely understandable if you become overwhelmed by the decision you’re about to make. It’s a good problem to have! Fortunately, the Preferred Freelancer Program has identified the site’s top Perl development talent and made it directly available to you! By hiring one of Freelancer.com’s talent recruiters, your project will be shared with the best freelance computer programmers on the site.
Just like public projects, these Preferred Freelancers will offer competitive bids along with their proposals on how to make your Perl project the very best they can be. Talk with the Preferred Freelancers and your Recruiters about the bids and from there you can make an informed decision on which Perl developer to proceed with.
Still having trouble deciding? Your Recruiter can even provide their personal recommendation as to which Perl developer to hire! Between your Preferred Freelancer and Recruiter, you’ve got a winning team!
Finding a Perl developer on Freelancer.com is as easy as ever, so what are you waiting for? Kickstart your Perl project today by finding your next web app developer at Freelancer.com.
 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Perl6 Programmer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Perl6 Programmer të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Perl
Loja.
Zbulo më shumë
Loja.
$50 USD për 9 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$110 USD për 4 ditë.
Video muzikore.
Zbulo më shumë
Video muzikore.
$300 USD për 12 ditë.
Interior Dizajn.
Zbulo më shumë
Interior Dizajn.
$269 USD për 14 ditë.
Poster.
Zbulo më shumë
Poster.
$100 USD në 3 ditë.
Dizajni i fletëpalosjes.
Zbulo më shumë
Dizajni i fletëpalosjes.
$15 USD për 1 ditë.
Dizajn koncepti.
Zbulo më shumë
Dizajn koncepti.
$100 USD për 10 ditë.
Postime në rrjetet sociale.
Zbulo më shumë
Postime në rrjetet sociale.
$50 USD në 6 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
69.0M
69.0M
Përdorues të regjistruar
23.0M
23.0M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

SurveyMonkey Scheme Perl6 Experts Enterprise Architecture Perl6 Developers Perl6 Consultants Web Development Perl Experts Perl6 Gurus J2EE Perl6 Specialists JUnit Perl6 Architects Adobe Premiere Pro Perl Development Agencies Technology Consulting Adobe Audition Perl6 Coders Bluetooth Low Energy (BLE) Perl Developers
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2023 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.