Find Jobs
Hire Freelancers

Punëso ekspert
PowerShell Developers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso PowerShell Developer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon
Ikona e aftësisë

Çfarë është Powershell?

Powershell allows for the ultimate streamlining for all sorts of administrative tasks when it comes to companies and platforms.
Ikona e përshkrimit të aftësisë

Punësoni PowerShell Developers

Powershell developers can help you streamline your operations or develop an app that can generate all sorts of revenue for your company, website, or otherwise. Find one immediately at Freelancer.com.

Punëso PowerShell Developers

Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg
Ivan V.
PowerShell Developer
$32 për orë
4,9 (3446 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svgannual-level-four.svg
Roman C.
PowerShell Developer
$50 për orë
4,9 (1207 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svg
Sandeep C.
PowerShell Developer
₹40 për orë
4,9 (900 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Karunakar T.
PowerShell Developer
₹50 për orë
4,9 (608 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg
Adnan A.
PowerShell Developer
$25 për orë
4,9 (451 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgmonthly-level-three.svg
Viet Hung H.
PowerShell Developer
$40 për orë
4,9 (442 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svg
TechPlus
PowerShell Developer
$25 për orë
4,8 (428 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Dream Solutions
PowerShell Developer
$50 për orë
5,0 (395 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë PowerShell Developers
Klientët vlerësojnë PowerShell Developers
4.9 nga 5
from 20 762 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë PowerShell Developer

When it comes to mass computing and the data administration needs for big businesses, there is no doubt that Microsoft Windows based platforms lead in the market. With huge support, and the unbeatable mobility, efficiency, and flexibility of the software that is available, large corporations are able to create and expand their hold on the global virtual scene.
As fundamental as any other data administration and development software, .NET Frameworks have been an essential partner to any developer. As a powerful tool for open source, cross-platform development, it proves to be integral for software engineers to be able to create desktop, mobile, and web-based apps that are compatible for any OS.
To fully unlock the potential of a .NET Framework based system, Powershell allows a developer to manage the administrative side of any system. It is a simple, but truly robust task-based scripting that enables one to manage registry, services, and event logs.
Its object manipulation capabilities are unrivaled, and objects in the system can be modified or sent directly to a different database. It is perfect for the use of Windows Management Instrumentation, and for building custom tools for any platform.
But finding a software engineer with PowerShell capabilities may be a challenge, especially if your needs require urgent assistance, or your projects are merely short term. Traditionally, hiring a PowerShell developer would entail reading through application forms, and screening candidates one by one.
Freelancer.com lets you skip the messy part of hiring, and head straight to the part where the job gets done. All you have to do is sign up, post a project, and within minutes, you can already see candidates lining up. It is absolutely free, and you only have to pay when you're 100% satisfied with the final product. 
But with a global showcase spanning thousands of developers, you’re sure to find the right one for you. You have total control over your project, and you can compare your candidates’ profiles, see how well they did in past projects, and even have them bid for the lowest possible price.
With Freelancer.com, you can find the right PowerShell Developer to help you:
Restore User Group Membership from CSV Files
Design and create your own SyncRoot demos
Recursively get explicit permissions for NTFS Volumes
Manage your Local Administrator’s Group Controls
Determine the device that a user is logged onto
Develop your own customized search scripts
And because our freelancers are sourced from all around the globe, you can find one that can speak and write in a specific language you prefer. If you’re on the lookout for a developer that works when it’s nighttime where you are, then it’s no problem finding one halfway across the world from you.
Whatever it is that you need, there’s always a freelancer that can solve your problems, and do it at the best possible price..
So there’s no time to waste, and no reason to waste time. Post a project on Freelancer.com today and find the right PowerShell Developer for your data administration needs.
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një PowerShell Developer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një PowerShell Developer të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Powershell
Loja.
Zbulo më shumë
Loja.
$50 USD për 9 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$110 USD për 4 ditë.
Video muzikore.
Zbulo më shumë
Video muzikore.
$300 USD për 12 ditë.
Interior Dizajn.
Zbulo më shumë
Interior Dizajn.
$269 USD për 14 ditë.
Poster.
Zbulo më shumë
Poster.
$100 USD në 3 ditë.
Dizajni i fletëpalosjes.
Zbulo më shumë
Dizajni i fletëpalosjes.
$15 USD për 1 ditë.
Dizajn koncepti.
Zbulo më shumë
Dizajn koncepti.
$100 USD për 10 ditë.
Postime në rrjetet sociale.
Zbulo më shumë
Postime në rrjetet sociale.
$50 USD në 6 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
69.0M
69.0M
Përdorues të regjistruar
23.0M
23.0M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Windows PowerShell Engineers ABAP Web Dynpro Windows PowerShell Developers PowerShell Engineers PowerShell Programmers OpenSSL Windows PowerShell Consultants Adobe Air Embedded Software Windows PowerShell Specialists Oracle Analytics Windows PowerShell Programmers PowerShell Architects Amazon S3 Windows PowerShell Coders Smarty PHP Kendo UI Agile Project Management ASP.NET MVC PowerShell Specialists
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2023 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.