Find Jobs
Hire Freelancers
Avatari i Përdoruesit
Përshëndetje, unë jam Ava, udhëzuesi juaj i AI për të suoerkarikuar biznesin tuaj!
Pavarësisht nëse jeni duke drejtuar tashmë një biznes ose ëndërroni të filloni një të tillë, unë jam këtu për t'ju ndihmuar ta ktheni vizionin tuaj në realitet duke përdorur freelancer të fuqiyuar me AI. Ndani qëllimet tuaja të biznesit dhe së bashku, ne do të krijojmë një projekt për të cilin mund të konkurrojnë freelancerët tanë të talentuar. Le ta bëjmë realitet vizionin tuaj!
Unë kam një biznes
Unë jam duke filluar një biznes

Punëso ekspert
Project Scheduling Managers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Project Scheduling Manager më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso Project Scheduling Managers

Avataripreferred-freelancer-v2.svg
Murat K.
Project Scheduling Manager
$45 për orë
5,0 (1690 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svgmonthly-level-two.svg
Muhammad Javed I.
Project Scheduling Manager
$40 për orë
4,9 (754 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Rabia Shaikh
Project Scheduling Manager
$40 për orë
4,9 (717 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Shanti Infotech
Project Scheduling Manager
$25 për orë
4,9 (618 punë)
Shihni Profilin
Avatarimonthly-level-three.svg
Simon M.
Project Scheduling Manager
$15 për orë
4,8 (590 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg
Daniel Olmedes P.
Project Scheduling Manager
$20 për orë
5,0 (530 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-four.svg
Aisha
Project Scheduling Manager
$25 për orë
5,0 (508 punë)
Shihni Profilin
Avatarimonthly-level-two.svg
Summair A.
Project Scheduling Manager
$40 për orë
4,8 (424 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Project Scheduling Managers
Klientët vlerësojnë Project Scheduling Managers
4.82 nga 5
from 19 013 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Project Scheduling Manager

Project scheduling is a comprehensive tool that is used by organisations in order to meet short terms goals of the business. These short terms goals eventually result in synchronization with long terms business objectives. This tool helps in identifying and communicating the tasks to be performed, timeframe for execution of work and areas of business that will furnish resources.
Basics of project scheduling lies in segregating the tasks in the form of work breakdown structure. The tasks are decomposed into smaller doable components as per the aptitude of employees. It starts from the major planning and decision making process and ends up in marketing campaigns like advertising and commercials. Project scheduling can be carried out using a human resource or software app but keep in mind that need of project-scheduling specialist is inevitable since software can’t run on its own. Also taking decisions from time to time is purely judgmental and you need an expert to do so.
The importance and need of a project-scheduling specialist remains intact since every organization wants to maintain discipline and smooth working of all procedures and processes. A project scheduling specialist will ensure efficient and timely completion of projects within budget. Effective project scheduling undoubtedly leads to prosperous business and matchless success.
To be a project schedule specialist one must could hold a Masters Degree in their relevant field. Online courses can be great tools to enrich their mind with project-scheduling knowledge. Zoho Projects, BamBam, Bitrix24, Trello, 2-Plan Project Management Software, Asana, MeisterTask, Gantt Project, Producteev and Freedcamp are a few project management software applications that can be used by project scheduling specialists to schedule the project easily.
The project-scheduling specialist is endowed with the following responsibilities:
Keep tasks and projects on the right track
Be realistic in setting deadlines and timeframes for specific project to accomplish
Allocate resources properly
Work diligently on quality assurance to minimize errors
The specialist should be well versed in areas of finance, documentation and managing tasks efficiently.
The project may need to be rescheduled frequently as per changing resource allocation and requirements. Also unavoidable events and circumstances may demand for frequent and regular scheduling for project. Project-scheduling specialists must also be willing to do this.
Freelancer.com is second to none if you are looking for exceptional project-scheduling specialist with a sound technical knowledge, reasonable working experience and relevant certification. Absolutely, there you may find a freelancer project-scheduling specialist within your budget because you have variety of professionals to chose from.
To find a seasoned project scheduling specialist and expert, visit freelancer.com and browse thousands of freelancers available at your disposal. You have options to check their verified credentials and reviews of other employers for their performance before you hire any project scheduling specialist.
If you’re looking for a solution for your delivery needs or if you are looking to trial a freelancer to see if they provide the levels of expertise you are looking for, using a platform such as Freelancer.com is a fantastic option.

Simply log onto the Freelancer.com website and search through a bank of talented freelancers who are willing and able to provide their services to you for your project.
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Project Scheduling Manager

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Project Scheduling Manager të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Project Scheduling
Loja.
Zbulo më shumë
Loja.
$50 USD për 9 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$110 USD për 4 ditë.
Video muzikore.
Zbulo më shumë
Video muzikore.
$300 USD për 12 ditë.
Interior Dizajn.
Zbulo më shumë
Interior Dizajn.
$269 USD për 14 ditë.
Poster.
Zbulo më shumë
Poster.
$100 USD në 3 ditë.
Dizajni i fletëpalosjes.
Zbulo më shumë
Dizajni i fletëpalosjes.
$15 USD për 1 ditë.
Dizajn koncepti.
Zbulo më shumë
Dizajn koncepti.
$100 USD për 10 ditë.
Postime në rrjetet sociale.
Zbulo më shumë
Postime në rrjetet sociale.
$50 USD në 6 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
71.7M
71.7M
Përdorues të regjistruar
23.5M
23.5M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Solidworks Aviation Bluetooth Module Aircraft Propulsion Machine Vision / Video Analytics Clean Technology Wireless Certification (CSA, FCC, IEC, FAA, IEEE, CE, Atex) RTOS Internet of Things (IoT) Large Language Model Combinatorial Problem Solving Technology Bare Metal Nanotechnology Quantum Aircraft Structures Radio Frequency PLC & SCADA Data Engineer Genetic Engineering
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.