Logo Freelancer Si funksiononShfleto punët Identifikohu Regjistrohu Posto një projekt
Find Jobs
Hire Freelancers
Get Ideas
About
Resources
Freelancer Punësoni

Punëso ekspert
PSD to HTML Developers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso PSD to HTML Developer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso PSD to HTML Developers

Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg Seabit Media
PSD to HTML Developer
$30 për orë
4,9 (5624 punë)
Shihni Profilin
Avatari Dezine Geek
PSD to HTML Developer
$25 për orë
4,9 (5450 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg SYNET
PSD to HTML Developer
$20 për orë
4,7 (4128 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svg Gaurav C.
PSD to HTML Developer
$40 për orë
4,9 (3597 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg Fourtunedesign
PSD to HTML Developer
$18 për orë
4,9 (3370 punë)
Shihni Profilin
Avatariannual-level-four.svg Syed S.
PSD to HTML Developer
$15 për orë
4,8 (3247 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg Dream Dezine
PSD to HTML Developer
$25 për orë
4,9 (2479 punë)
Shihni Profilin
Avatari Naveed A.
PSD to HTML Developer
$10 për orë
4,7 (2395 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë PSD to HTML Developers
Klientët vlerësojnë PSD to HTML Developers
4.88 nga 5
from 395 635 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë PSD to HTML Developer

PSD to HTML describes an advanced type of workflow that is used to create fully-functional, feature-filled websites.
To create a website implementing this workflow, the web designer will first design a web page in a Photoshop Document or PSD format. This PSD is then converted into HTML, which is an essential aspect of any website development. This is a very basic explanation of PSD to HTML. The actual implementation is not so simple.
PSD to HTML is a highly complex process. If you are not a web developer, you will have to first understand several different concepts and also master several different techniques before you can successfully create a functional website using this process. Without sufficient knowledge and training in this workflow technique, you will end up with a website that has several glitches.
The best way to create a website using PSD to HTML is by hiring a professional who has experience in this field.
Here’s the process a PSD to HTML expert would follow to build your site:
Get all the details about the kind of website you want to be built for your business.Design a high fidelity mockup in Photoshop. This mockup or PSD is a pixel-perfect representation of exactly what your site will look like once it is done.Use the slice tool to slice the PSD image, which will result in a set of layers.Combine the layers along with a few other elements and export it for the web.Write the HTML and CSS that utilizes the imagery that was exported from Photoshop. This creates the basic structure of the site.
This basic design is checked on different browsers to make sure that it is mobile responsive against different platforms.
If the design is not compatible, the coding needs to be tweaked to make it mobile responsive on all platforms.
If you wanted to create a website yourself using PSD to HTML, not only would you have to invest a lot of time mastering the various techniques but you would also have to invest a lot of money to buy the different types of software. A far better option is to hire a PSD to HTML expert.
On Freelancer.com you will find several freelancers who have had a lot of experience building websites using PSD to HTML. These professionals have the skills, creativity, training and tools to create a fabulous site that meets all of your requirements. What's more, they will get the work done in record time and at a very reasonable rate.
It does not cost you anything to post a project. Once you’ve created an account on Freelancer.com, you can post up a project looking for a PSD to HTML expert. The more details you provide the higher the chances of finding a professional who is best suited to your requirements.
Once you identify a freelancer who you would like to work with, you award them the project and give them all the details so they can get to working on building your PSD to HTML website while you attend to other aspects of building your business.
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një PSD to HTML Developer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një PSD to HTML Developer të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e PSD to HTML
Dizajn Grafik.
Zbulo më shumë
Dizajn Grafik.
$50 USD për 12 ditë.
Dizajni i kopertinës.
Zbulo më shumë
Dizajni i kopertinës.
$100 USD për 7 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$250 USD për 15 ditë.
Dizajni i etiketave.
Zbulo më shumë
Dizajni i etiketave.
$80 USD për 4 ditë.
Dizajn Etikete.
Zbulo më shumë
Dizajn Etikete.
$200 USD për 10 ditë.
Dizajni i bluzave.
Zbulo më shumë
Dizajni i bluzave.
$50 USD për 24 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$60 USD për 7 ditë.
Dizajni i librit elektronik.
Zbulo më shumë
Dizajni i librit elektronik.
50 dollarë USD në 3 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
66.9M
66.9M
Përdorues të regjistruar
22.7M
22.7M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Radio Announcement CGI Maya Book Design Explainer Videos Calligraphy Autodesk Inventor SoundCloud Landing Pages Infrastructure Architecture 3ds Max Prezi Town Planning BricsCAD A&R 3D Scanning Voice Talent Music Transcription Technical Drawing / Tech Pack Apple Compressor
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2023 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.