Find Jobs
Hire Freelancers

Punëso ekspert
RFID Experts
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso RFID Expert më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon
Ikona e aftësisë

Çfarë është RFID (Radio-frequency identification)?

RFID is commonly used as an asset tracking mechanism, amongst other applications. Standing for Radio-Frequency Identification, RFID utilizes radio waves as an identifier signal and has a range of several meters between the transmitter and receiver.
Ikona e përshkrimit të aftësisë

Punësoni an RFID Expert

Hire an RF Expert to design RFID and implement this technology into your project.

Punëso RFID Experts

Avatariverified.svg
Live Experts ®
RFID Expert
$50 për orë
4,9 (328 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Harish Kumar
RFID Expert
$20 për orë
4,7 (268 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Hassan S.
RFID Expert
$30 për orë
4,9 (221 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svgannual-level-three.svg
Muhammad Zeeshan A.
RFID Expert
$60 për orë
5,0 (199 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svgmonthly-level-four.svg
Metin A.
RFID Expert
$25 për orë
4,8 (95 punë)
Shihni Profilin
Avatarimonthly-level-two.svg
Martin O.
RFID Expert
$25 për orë
4,9 (66 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svg
Yagnikkumar Mukeshkumar B.
RFID Expert
₹30 për orë
4,8 (66 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svg
Abbas J.
RFID Expert
₹25 për orë
4,6 (60 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë RFID Experts
Klientët vlerësojnë RFID Experts
4.86 nga 5
from 2 104 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë RFID Expert

RFID (Radio-frequency Identification) is a technology that uses radiofrequency electromagnetic fields to identify and track physical objects. The technology enables information to be read from tagged objects from a distance using RFID readers, which are able to detect RFID tags but also enable communication data between objects. This means that you can get an RFID expert to design custom-made tracking systems for anything from supply chain management, asset tracking and inventory management, to point-of-sale applications in retail stores and tracking systems for access control in public places.
When it comes to selecting an RFID expert, make sure you interview them properly, asking about their experience with setting up RFID readers and what kind of projects they have already worked on. Additionally, take into account how quickly they can complete tasks and whether they have any extra skills such as network engineering or debugging. A good Freelance RFID Professional should typically charge around $50 - $75/hour, depending on the complexity and extent of the project, but this may be negotiable depending on the budget you have.
Hiring an RFID expert on Freelancer.com will give you access to a vast pool of professionals with the skills needed to develop the perfect system for your needs. You will be able to take advantage of professional reviews and ratings of each professional, giving you the assurance you need when making important decisions. Plus, with pre-vetted professionals available worldwide, you can find an affordable freelancer with the right technical and professional expertise today!
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një RFID Expert

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një RFID Expert të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e RFID (Radio-frequency identification)
Loja.
Zbulo më shumë
Loja.
$50 USD për 9 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$110 USD për 4 ditë.
Video muzikore.
Zbulo më shumë
Video muzikore.
$300 USD për 12 ditë.
Interior Dizajn.
Zbulo më shumë
Interior Dizajn.
$269 USD për 14 ditë.
Poster.
Zbulo më shumë
Poster.
$100 USD në 3 ditë.
Dizajni i fletëpalosjes.
Zbulo më shumë
Dizajni i fletëpalosjes.
$15 USD për 1 ditë.
Dizajn koncepti.
Zbulo më shumë
Dizajn koncepti.
$100 USD për 10 ditë.
Postime në rrjetet sociale.
Zbulo më shumë
Postime në rrjetet sociale.
$50 USD në 6 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
69.1M
69.1M
Përdorues të regjistruar
23.1M
23.1M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Renewables Circuit Board Layout Home Design Bare Metal Semiconductor Data Mining Cellular Service Combinatorial Problem Solving DesignBuilder Siemens NX IP Cores Wireless Sensors and Gateways PCB Layout AC Drives Materials Science Analog / Mixed Signal / Digital Genetic Algorithms AAUS Scientific Diver MATLAB Clean Technology
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2023 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.