Logo Freelancer Si funksiononShfleto punët Identifikohu Regjistrohu Posto një projekt
Find Jobs
Hire Freelancers
Get Ideas
About
Resources
undefined Freelancer Punësoni

Punëso ekspert
Tax Consultants
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Tax Consultant më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso Tax Consultants

Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg Narola Infotech
Tax Consultant
$20 për orë
4,5 (1868 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgmonthly-level-three.svg Shehzad A.
Tax Consultant
$40 për orë
4,9 (1503 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg Isaac N.
Tax Consultant
$10 për orë
4,8 (1432 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgmonthly-level-three.svg George M.
Tax Consultant
$25 për orë
4,8 (1431 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg Gregory Bair, MBA
Tax Consultant
$75 për orë
4,8 (1060 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svg Zachary T.
Tax Consultant
$15 për orë
4,8 (895 punë)
Shihni Profilin
Avatarimonthly-level-three.svg Md Amir H.
Tax Consultant
$20 për orë
4,8 (834 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svg Zohaab I.
Tax Consultant
£20 për orë
4,9 (823 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Tax Consultants
Klientët vlerësojnë Tax Consultants
4.77 nga 5
nga 27771 vlerësime

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Tax
Loja.
Zbulo më shumë
Loja.
$50 USD për 9 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$110 USD për 4 ditë.
Video muzikore.
Zbulo më shumë
Video muzikore.
$300 USD për 12 ditë.
Interior Dizajn.
Zbulo më shumë
Interior Dizajn.
$269 USD për 14 ditë.
Poster.
Zbulo më shumë
Poster.
$100 USD në 3 ditë.
Dizajni i fletëpalosjes.
Zbulo më shumë
Dizajni i fletëpalosjes.
$15 USD për 1 ditë.
Dizajn koncepti.
Zbulo më shumë
Dizajn koncepti.
$100 USD për 10 ditë.
Postime në rrjetet sociale.
Zbulo më shumë
Postime në rrjetet sociale.
$50 USD në 6 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
64.3M
64.3M
Përdorues të regjistruar
22.3M
22.3M
Punë të postuara

Si të punësoni një freelancer të mirë Tax Consultant

A tax advisor is an accountant and tax preparer required by individuals or firms to file their tax returns. Used by taxation authorities, a tax return form is a document stating yearly income and assessed the amount of tax liability calculated annually.
Working as a tax consultant is largely dependent on digging out and scanning financial information from available formal documents pertaining to a complete list of assets and liabilities. Tax Consultant services provide value addition services to businesses and individuals by keeping themselves updated about latest tax laws and practices placing taxpayers for long and short term tax benefits.
Training Requirements for A Taxation Expert
Generally a taxation advisor has a minimum graduation level degree in taxation, accounting or a similar field. Such degrees explore business taxation, fraud examination, non-profit accounting and federal taxation.
Securing a master’s degree in relevant field may prove to be beneficial for additional knowledge and training. One can become eligible for tax advisory services on qualifying EA or CPAs.
To be a tax expert, industry experience is required. Advisory roles are taken up by seasoned tax professionals after acquiring sizeable chunk of experience and some basic formal qualification.
The candidate must be entitled to a Tax File Number to be used as his signatory on all filed returns and documents submitted on his behalf. Tax consultant need to maintain licensure by complying with continuous earning credit as imposed by many states.
Affiliation with National Association of Tax Professionals, to secure and enjoy continuing membership benefits and networking events
Roles and Duties of a Tax Consultant
The Tax Consultant should focus on minimizing tax liability to lowest possible limit
Possess sufficient skills to elaborate tax laws and strategies in an understandable way to clients
Perform research on tax laws and practices
Aligning business objectives to derive maximum benefits by resolving tax related matters
Frequent communication with clients to make them well informed about prevailing tax issues
Filing tax returns
Keeping taxation matters compliant with state rules and regulations
Hiring a freelance tax consultant expert via Freelancer offers a wide range of benefits to employers and can often be a lower rate than traditional experts who are employed on a full time basis.
If you’re looking for a solution for your tax needs or if you are looking to trial a freelancer to see if they provide the levels of expertise you are looking for, using a platform such as Freelancer.com is a fantastic option.
Simply log onto the Freelancer.com website and search through a bank of talented freelancers who are willing and able to provide their services to you for your project.
 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Tax Consultant

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Tax Consultant të shkëlqyer tani

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Tax Risk Management PeopleSoft Management Consulting Intellectual Property Law Annual Report Design TS/ISO 16949 Audit Wave Accounting LinkedIn Recruiting Jewellery Antitrust Economics Property Insurance Business Valuation Six Sigma Contracts CTO Recruitment Energy and Resource Tax Equity Transaction Advice Hedge Fund Management Tax Technology
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2023 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.