Logo Freelancer Si funksiononShfleto punët Identifikohu Regjistrohu Posto një projekt
Find Jobs
Hire Freelancers
Get Ideas
About
Resources
undefined Freelancer Punësoni

Punëso ekspert
Visual Basic Developers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Visual Basic Developer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon
Ikona e aftësisë

Çfarë është Visual Basic?

From developing websites to mobile applications, everything is possible with a Visual Basic Developer! Hire one today!
Ikona e përshkrimit të aftësisë

Punësoni a Visual Basic Developer

Në freelancer.com ju mund të punësoni a Visual Basic Developer për të punuar në të gjitha llojet e punëve Visual Basic. Nuk ka rëndësi sa është buxheti juaj, ne kemi freelancer-in e duhur për punën tuaj Visual Basic.

Punëso Visual Basic Developers

Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg Ivan V.
Visual Basic Developer
$23 për orë
4,9 (3334 punë)
Shihni Profilin
Avatari Silvyster A.
Visual Basic Developer
$30 për orë
4,9 (1931 punë)
Shihni Profilin
Avatariannual-level-three.svg Tamilselvi V.
Visual Basic Developer
$15 për orë
5,0 (1623 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-four.svg Imara Software Solutions
Visual Basic Developer
$35 për orë
4,9 (1609 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg Chandrasekhar G.
Visual Basic Developer
₹50 për orë
5,0 (1346 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg Shazaib K.
Visual Basic Developer
$25 për orë
4,9 (1323 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svg Lalith K.
Visual Basic Developer
$15 për orë
4,9 (1270 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-four.svg Sreeraj V.
Visual Basic Developer
₹50 për orë
5,0 (1225 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Visual Basic Developers
Klientët vlerësojnë Visual Basic Developers
4.85 nga 5
nga 163404 vlerësime

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Visual Basic
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$540 USD për 7 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$100 USD në 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$430 USD për 1 ditë.
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$140 USD për 13 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$200 USD për 19 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$150 USD për 13 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$240 USD për 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$100 USD në 1 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
64.3M
64.3M
Përdorues të regjistruar
22.3M
22.3M
Punë të postuara

Si të punësoni një freelancer të mirë Visual Basic Developer

Visual Basic (VB) was a programming language phenomenon throughout the 1990’s and early 2000. First released in 1991, the program quickly became a global third-generation programming language up to being declared legacy in 2008.
The program itself is derived from BASIC and, in technical terms, it enables the rapid application development (RAD) of graphical user interface applications as well as using data access objects, remote data objects, ActiveX data objects and ActiveX controls.
The Visual Basic programming language allows users to quickly and easily develop a bank of visual controls with sliders, switches, and meters or create a complex user form.
To non-programmers, Visual Basic can be an overwhelming language and while IT systems use the program today, you’re best to engage a professional programmer with extensive experience in Visual Basic if you’re looking to update or enhance your IT infrastructure.
The last release of the program was Visual Basic 6.0; this is often referred to as Visual Basic 2010 and in today’s terms just ‘Visual Basic’.
Visual Basic supports a number of common programming constructs and language elements and has the following features:
GUI Interface - the Visual Basic program will show something on the screen that the user can integrate and interact with, this is done via a pull down menu that lists the available objects. Modularization - programmers can practice good programming etiquette by writing code that is set in modules on the screen. This style allows for easy updates and avoids unnecessary errors. Object Oriented Programming - this process allows the programmer to think of the programs in ‘objects’ and interact with each other.
Visual Basic, in essence is all about good programming etiquette and practices, and its simplicity and functionality has made the program a popular choice almost 25 years after the original product was released to market.
Unless you are an experienced programmer trained and up to date with the latest computer programming techniques, you’re best to engage a professional Visual Basic expert ahead of updating or creating new VB code.
Working with code can be problematic and engaging a freelancer who is an expert in this programming language will offer a range of benefits including experience, knowledge and a range of cost savings.
Tasks for Visual Basic programmers may include:
Client / service programming Building ActiveX controls Database programming Development environment generation and add-ins API
Freelancer Visual Basic experts are available from just $10 USD per hour, making them a viable option for projects on a strict budget.
Freelance programmers are cost effective, as they don’t have the high cost of IT experts on salary and in fancy firms, engaging a freelancer from Freelancer.com will provide a Visual Basic professional without the high-end price tag.
Visit Freelancer.com and find the perfect Visual Basic programmer for your next project.
 
 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Visual Basic Developer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Visual Basic Developer të shkëlqyer tani

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

HTML5 Distributed Systems Magnolia eLearning Unbounce Game Development Angular Material UNIX Micros RES SAP Google Checkout React.js Desktop Application IBM Tivoli Silverlight Affectiva PayPal API Powershell Cloud Finance CMS
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2023 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.