Find Jobs
Hire Freelancers
Avatari i Përdoruesit
Përshëndetje, unë jam Ava, udhëzuesi juaj i AI për të suoerkarikuar biznesin tuaj!
Pavarësisht nëse jeni duke drejtuar tashmë një biznes ose ëndërroni të filloni një të tillë, unë jam këtu për t'ju ndihmuar ta ktheni vizionin tuaj në realitet duke përdorur freelancer të fuqiyuar me AI. Ndani qëllimet tuaja të biznesit dhe së bashku, ne do të krijojmë një projekt për të cilin mund të konkurrojnë freelancerët tanë të talentuar. Le ta bëjmë realitet vizionin tuaj!
Unë kam një biznes
Unë jam duke filluar një biznes

Punëso ekspert
Animators
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Animator më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon
Ikona e aftësisë

Çfarë është Animation?

Animation can bring your content to life. With help from animation experts at Freelancer.com you can create amazing custom animated videos for your movie, game, business, website...and more!
Ikona e përshkrimit të aftësisë

Punësoni an Animator

Don't bother with complicated animation software and low quality animation makers. Hire an expert Animator at Freelancer.com and get the perfect animation, custom made to suit your needs. Get started today!

Punëso Animators

Avatariverified.svg
Attari Bros
Animator
$25 për orë
4,8 (6669 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
theDesignerz
Animator
$25 për orë
4,9 (6145 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Dezine Geek
Animator
$25 për orë
4,9 (5642 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Djdesign
Animator
$15 për orë
4,9 (5272 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
colorgraphicz
Animator
$10 për orë
4,8 (5267 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Gaurav C.
Animator
$40 për orë
4,9 (4069 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
ExpertART
Animator
$20 për orë
4,9 (3110 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svg
Dream Dezine
Animator
$25 për orë
4,9 (2979 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Animators
Klientët vlerësojnë Animators
4.89 nga 5
from 332 436 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Animator

Animation creation is a fine art, and if you’re not trained or skilled in the software to create animations, it’s not a skill you can mock up without detailed knowledge. It’s not just associated with children’s movies; it is a technical approach, which is used to deliver key marketing messages to audiences.
In essence, the animation is a stimulation of movement created by a service of pictures or ‘frames’. Picture a cartoon, in this instance animation, is created from still pictures or sketches and is expertly woven together using continuous motion graphics.
Animations are created by specialized animation makers who work via software programs to painstakingly weave together frames so that they appear seamless. Usually delivered as 2D and 3D, animations have a range of technical approaches and styles and can be tailored to a client’s exact specifications.
Organisations are turning to animations as an effective tool to engage with audiences. In the age of phone apps, emails and digital marketing businesses can create characters to suit their exact needs and use animation to deliver key messages and marketing.
Animation is a powerful tool for marketing and it being used for advertisements from TV, to online, YouTube and videos — the flexibility of animation lends itself to a range of uses and it’s fast becoming a marketing tool of choice for business.
Animations offer a range of benefits to business include:
Gets your audience's attention
Keeps audiences entertained and engaged
Communicates your message quickly and concisely
Provides a clear message to your customers
Creates a lasting impression
Freelancer.com gives you access to the profiles of thousands of animators who can create animated videos and animated movies for a fraction of the cost you will pay for big agencies. Hiring a freelance animator opens a world of design possibilities and style options, allowing business to access thousands of animators globally.
Here’s a list of ways businesses use animation to engage with their audience:
Animated advertisements - for use on Facebook, Twitter or other social networks
Character animation / development - enhancing an existing brand
Animated infographics - for presentations and sales tools
2D animation - to be added to a traditional video or for training
3D animation – for product demonstrations, new services and training
If you’re looking for an affordable, reliable and innovative animator engaging a freelance animation specialist is a brilliant way to create dramatic results for your next campaign. Whether you’re using an animation for fundraising for a startup, launching a product, promoting a service or to simply promote your brand, the animation will sell, tell, explain and train in a dramatic way.
Up to now, animation has been something out of reach for business. The only organisations that could engage animators were corporations with massive marketing budgets and cash to burn. In today’s business world animation is accessible for all business and with the development of software programs and sophisticated technology, access to innovative digital marketing tools is available to all sizes of business.
For the largest range of freelancers who are rich in experience & knowledge in all areas of animation, animated movies, animated gifs and a full suit of animated capabilities visit Freelancer.com today and view the wide range of animators who are available and ready to start work on your project today!
 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Animator

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Animator të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Animation
Dizajn Grafik.
Zbulo më shumë
Dizajn Grafik.
$50 USD për 12 ditë.
Dizajni i kopertinës.
Zbulo më shumë
Dizajni i kopertinës.
$100 USD për 7 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$250 USD për 15 ditë.
Dizajni i etiketave.
Zbulo më shumë
Dizajni i etiketave.
$80 USD për 4 ditë.
Dizajn Etikete.
Zbulo më shumë
Dizajn Etikete.
$200 USD për 10 ditë.
Dizajni i bluzave.
Zbulo më shumë
Dizajni i bluzave.
$50 USD për 24 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$60 USD për 7 ditë.
Dizajni i librit elektronik.
Zbulo më shumë
Dizajni i librit elektronik.
50 dollarë USD në 3 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
71.6M
71.6M
Përdorues të regjistruar
23.5M
23.5M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Banner Design Poster Design Videography VFX Art 3D Visualization Adobe Dreamweaver Album Production Cinema 4D Google Slides Sports Design AutoCAD Architecture Interior Design Product Cover Apple Logic Pro Music Video Autodesk Sketchbook Pro Voice Over Genially A/V Engineering Audio Editing
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.