Find Jobs
Hire Freelancers
Bisedo me Ava - Konsulentja juaj AI e biznesit
Avatari i Përdoruesit
Përshëndetje, unë jam Ava, udhëzuesi juaj i AI për të suoerkarikuar biznesin tuaj!
Pavarësisht nëse jeni duke drejtuar tashmë një biznes ose ëndërroni të filloni një të tillë, unë jam këtu për t'ju ndihmuar ta ktheni vizionin tuaj në realitet duke përdorur freelancer të fuqiyuar me AI. Ndani qëllimet tuaja të biznesit dhe së bashku, ne do të krijojmë një projekt për të cilin mund të konkurrojnë freelancerët tanë të talentuar. Le ta bëjmë realitet vizionin tuaj!
Unë kam një biznes
Unë jam duke filluar një biznes
Ndodhi një gabim ndërsa po dërgonim bisedën në email-in tuaj.
Mund ta ruash bisedën vetëm një herë në orë. Ju lutem provojeni përsëri më vonë.
Biseda është shumë e shkurtër. Vazhdo të flasësh me Ava për të mundësuar ruajtjen.

Punëso ekspert
Interior Designers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Interior Designer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Adobe
Ikona e aftësisë

Çfarë është Interior Design?

When designing and decorating the inside of a room or building, it is increasingly common to employ the services of a professional interior designer. An interior designer possesses prowess in understanding spaces, behaviors and delivering building interiors that are functional, comfortable and attractive.
Ikona e përshkrimit të aftësisë

Punësoni an Interior Designer

Reimagine your home with professional Interior Designers on Freelancer. Make your dream design a reality with innovative 3D models, lifelike renderings and precise floorplans. Find the perfect match for your project with our wide range of talents available today.

Punëso Interior Designers

Avatariverified-v2.svg
Attari Bros
Interior Designer
$25 për orë
4,8 (6779 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified-v2.svg
Dream Dezine
Interior Designer
$25 për orë
4,9 (3193 punë)
Shihni Profilin
Avatari
i-Tech Art
Interior Designer
$20 për orë
4,9 (2219 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified-v2.svg
DigitalArcanum
Interior Designer
$25 për orë
4,9 (1976 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified-v2.svg
Inderjit S.
Interior Designer
$12 për orë
4,9 (1488 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified-v2.svg
Pinky D.
Interior Designer
$15 për orë
4,9 (1462 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified-v2.svgmonthly-level-three.svg
itdv
Interior Designer
$25 për orë
4,8 (1431 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified-v2.svg
Eclick Softwares
Interior Designer
$20 për orë
4,9 (1404 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Interior Designers
Klientët vlerësojnë Interior Designers
4.89 nga 5
from 144 340 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Interior Designer

A professional interior designer becomes expertly involved in the entire reconditioning process from design concept development and approval, stakeholder engagement, through to coordinating and managing successful execution of the design. Interior design is however distinctly different from interior decorating. Design requires a comprehensive understanding of the art of design and science of behavioral patterns. Interior decorators are typically associated only with furnishing a space with attractive items and color palettes. Frequently, interior designers will decorate, but rarely do decorators become involved in the design aspect.
Strong planning skills are essential in interior design to ensure a functional and productive use of space, adherence to building codes, health and safety regulations, and technical considerations such as lighting, acoustics or access ways. Having said this, a strong focus on sustainable design principles is becoming increasingly important for modern interior design experts. Interior designers will work closely with multiple contractors, including architects, engineers, builders and laborers.
Progressively, interior designers are becoming less generalist, instead opting to specialize in a defined design niche. An improved academic and technical knowledge and perceived industry expertise are real benefits of narrowing a service portfolio. These areas include:
Residential design entails the planning of interiors for private residences.
Commercial interior design, on the other hand, has numerous branches including corporate fit outs, hospitality, healthcare, education, exhibition design, and visual and special branding.
A great way to find an interior designer with expertise in a particular design niche is by using a freelancer. Becoming an interior designer typically involves some form of training or education. Historically the education has been provided ‘on the job’ by shadowing an existing interior designer, similar to an apprenticeship. Nowadays formal study is common, typically through an art or design school, or university, with Bachelors or certificate level qualifications available. Additionally, they'll also have to be experts in SketchUp and CAD softwares in order to design a functional and stunning space for their clients.  
Finding just any interior designer is relatively easy. Finding one that has the distinct skills you require, experience in a particular niche, and (equally importantly) has a creative output that matches your design preferences, can be increasingly difficult. Freelancer.com provides immediate access to thousands of interior design specialists from throughout the globe. By listing your interior design project (with a detailed description of the work to be done), you will instantly receive proposals or bids from a range of interested parties with the appropriate skills to complete your design task. Not to mention at an affordable price! Alternatively, browse through individual freelancer portfolios on Freelancer.com to unearth design skills that appeal and contact your chosen freelancer directly. With over 19 million users, you'll be sure to find the perfect designer for your job. Post a project today to find the perfect freelancer for your next interior design project. 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Interior Designer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Interior Designer të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Interior Design
Dizajn Grafik.
Zbulo më shumë
Dizajn Grafik.
$50 USD për 12 ditë.
Dizajni i kopertinës.
Zbulo më shumë
Dizajni i kopertinës.
$100 USD për 7 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$250 USD për 15 ditë.
Dizajni i etiketave.
Zbulo më shumë
Dizajni i etiketave.
$80 USD për 4 ditë.
Dizajn Etikete.
Zbulo më shumë
Dizajn Etikete.
$200 USD për 10 ditë.
Dizajni i bluzave.
Zbulo më shumë
Dizajni i bluzave.
$50 USD për 24 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$60 USD për 7 ditë.
Dizajni i librit elektronik.
Zbulo më shumë
Dizajni i librit elektronik.
50 dollarë USD në 3 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
74.7M
74.7M
Përdorues të regjistruar
23.9M
23.9M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Photoshop Design GraffixPro Studio 3D Scanning 3D Animation Lighting Design 2D Game Art YouTube Video Editing GIF Animation A/V Systems 3D Layout Audio Ads Album Design Animoto Urban Design Autodesk Civil 3D Art Consulting Audio Mastering Audio Engineering Building Architecture Blog Design
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.