Find Jobs
Hire Freelancers
Avatari i Përdoruesit
Përshëndetje, unë jam Ava, udhëzuesi juaj i AI për të suoerkarikuar biznesin tuaj!
Pavarësisht nëse jeni duke drejtuar tashmë një biznes ose ëndërroni të filloni një të tillë, unë jam këtu për t'ju ndihmuar ta ktheni vizionin tuaj në realitet duke përdorur freelancer të fuqiyuar me AI. Ndani qëllimet tuaja të biznesit dhe së bashku, ne do të krijojmë një projekt për të cilin mund të konkurrojnë freelancerët tanë të talentuar. Le ta bëjmë realitet vizionin tuaj!
Unë kam një biznes
Unë jam duke filluar një biznes

Punëso ekspert
C Programmers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso C Programmer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon
Ikona e aftësisë

Çfarë është C Programming?

Despite the prevalence of modern languages, the universe is still powered by C Programming. Hire the best C Programmer today!
Ikona e përshkrimit të aftësisë

Punësoni a C Programmer

Discover qualified and experienced C Programmers on Freelancer.com to craft effective, high-quality code for your specialized project. Our comprehensive selection offers a vast array of options, sure to meet your C Programming needs and leave you satisfied. Get started today with world’s greatest freelancing site!

Punëso C Programmers

Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg
Ivan V.
C Programmer
$32 për orë
4,9 (3508 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Sergiu S.
C Programmer
$25 për orë
5,0 (2553 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
DigitalArcanum
C Programmer
$25 për orë
4,9 (1963 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Silvyster A.
C Programmer
$30 për orë
4,9 (1932 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Faisal M.
C Programmer
$10 për orë
4,8 (1566 punë)
Shihni Profilin
Avatarimonthly-level-three.svg
Shehzad A.
C Programmer
$40 për orë
4,9 (1517 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Mohammed S.
C Programmer
₹10 për orë
4,6 (1516 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg
Mark H.
C Programmer
$30 për orë
5,0 (1488 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë C Programmers
Klientët vlerësojnë C Programmers
4.84 nga 5
from 190 385 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë C Programmer

C is a general-purpose, imperative (procedural) programming language. A case sensitive language, C was designed initially for system development programming tasks. Common examples of the use of C include operating systems, language compilers, network drivers, databases and modern programs.  
C programming, considered a ‘Middle Level’ programming language, is the most widely adopted computer coding option available owing to its ease of comprehension, efficient structure, and flexible compilation. Portable C programs can be compiled across a variety of computer platforms and operating systems.
The programming language was originally created by Dennis Ritchie at Bell Telephone Laboratories between 1969 and 1973 for the purpose of writing the Unix Operating System. C was a successor to the B language introduced in 1970. In 1989 the American National Standards Institute (ANSI) standardized C and the International Organization for Standardization (ISO) followed suit subsequently.
A C-based program includes a number of essential elements. Preprocessor commands ready a compiler for actual compilation. Functions are the mandatory building blocks of any C program.Variables hold complex data, numbers and strings for manipulation. Expressions combine variables and constants to create new results. A statement is a command that instructs the computer to take a specific action. Finally, comments are used to provide useful information inside a C program.
Other modern and popular programming languages including C++, Java, JavaScript, Perl, C#, PHP and Python have adopted basic features and structures directly or indirectly from C. The syntax of most of these languages remains very similar to C.
Many of the most popular operating systems continue to rely on the language. Microsoft Windows, boasting a global market share of approximately 90%, is programmed almost entirely in C. Linux Operating System, around since the mid-90s, is also predominantly C based. Even Apple’s Mac OS relies on its OS X Kernel primarily coded in C. Modern smartphones continue to be influenced by C programming with iOS, Android and Windows devices all reliant.
The C programming language is also dominant in database creation. Oracle, MYSQL, MYSQL Server and other popular databases are created using C syntax. Other applications include 3D movies (compiled using a combination of C and C++), and countless embedded systems. Microcontrollers or microprocessors power televisions, radios, modern cars and more. The applications and influence of C are almost limitless.
There are a number of features of C programming that have contributed to its widespread adoption. Some of the key features are outlined below:
Portability of the compiler  
A structured yet elegant syntax
Speed of execution
Ability to handle low-level activities
Easy to learn
If you need to engage the skills of a highly skilled and experienced programmer with a strong working knowledge of C language, then you should review the extensive array of freelance programming staff at Freelancer.com. Posting a project on Freelancer.com is free, and you instantly get access to thousands of top-rated programming talent from throughout the globe, at affordable prices too! Post a project (with a detailed description) today to get your next C programming project started! 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një C Programmer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një C Programmer të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e C Programming
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$540 USD për 7 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$100 USD në 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$430 USD për 1 ditë.
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$140 USD për 13 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$200 USD për 19 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$150 USD për 13 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$240 USD për 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$100 USD në 1 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
71.6M
71.6M
Përdorues të regjistruar
23.5M
23.5M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Corda Regular Expressions Alpine JS Drupal Photon Multiplayer HBase Cloud Development Automation Spring Data Website Analytics Amazon Product Launch Autonomous AI Apple UIKit Atmel Core PHP Highcharts TvOS Binance Web Security eLearning
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.