Find Jobs
Hire Freelancers
Avatari i Përdoruesit
Përshëndetje, unë jam Ava, udhëzuesi juaj i AI për të suoerkarikuar biznesin tuaj!
Pavarësisht nëse jeni duke drejtuar tashmë një biznes ose ëndërroni të filloni një të tillë, unë jam këtu për t'ju ndihmuar ta ktheni vizionin tuaj në realitet duke përdorur freelancer të fuqiyuar me AI. Ndani qëllimet tuaja të biznesit dhe së bashku, ne do të krijojmë një projekt për të cilin mund të konkurrojnë freelancerët tanë të talentuar. Le ta bëjmë realitet vizionin tuaj!
Unë kam një biznes
Unë jam duke filluar një biznes

Punëso ekspert
Cartography & Maps Freelancers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Cartography & Maps Freelancer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso Cartography & Maps Freelancers

Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Pinky D.
Cartography & Maps Freelancer
$15 për orë
4,9 (1461 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Cloud Web Labs
Cartography & Maps Freelancer
$30 për orë
4,9 (1317 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svg
Sandeep C.
Cartography & Maps Freelancer
₹40 për orë
4,9 (917 punë)
Shihni Profilin
Avatarimonthly-level-three.svg
Saira I.
Cartography & Maps Freelancer
$20 për orë
4,9 (877 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Noel R.
Cartography & Maps Freelancer
$15 për orë
4,8 (778 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svg
Revival
Cartography & Maps Freelancer
$12 për orë
4,8 (733 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Aarti J.
Cartography & Maps Freelancer
$25 për orë
4,8 (685 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgmonthly-level-three.svg
Eugenio K.
Cartography & Maps Freelancer
€35 për orë
4,9 (638 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Cartography & Maps Freelancers
Klientët vlerësojnë Cartography & Maps Freelancers
4.84 nga 5
from 25 645 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Cartography & Maps Freelancer

With the space of the earth constantly changing, projects in land development and real-estate left and right, cartography and mapping might be something one can overlook but is later on realized to be important.
Whether it’s field research for a project or for the academe, fieldwork to collect and verify data is a meticulous but important job, and one needs an expert on cartography and mapping.
Cartography also involves analyzing and procuring data that can be turned into charts, maps, reports or presentations needed in the academe or at work. However, Cartography always entails a heavy amount of research and fieldwork that involves a lot of paperwork and errands that one may not have the time for.
Researching and fieldwork can be a very meticulous and time-consuming job as it requires countless of hours scouring through records, not to mention all that hard work in even finding the right records to begin with. Let someone do the work for you!
At Freelancer, you can find a highly skilled and experienced Cartography and Maps Expert that can do all the work for you. Just simply post your project with specific instructions for the project and wait as users start bidding for your project within minutes.
Having copyrights and all native files so you can use your maps in however you want necessary for your product
Hire a cartography and maps expert on Freelancer.com that can do the following services:
Determine thematic and positional accuracy of each feature being mapped
Collect and analyze geographical data (population density, demographic characteristics, etc.)
Examine and compile data from ground surveys, reports, aerial photographs, and satellite images
Revise existing maps and charts for corrections, adjustments, and updates.
Research and compilation, editorial and fact-checking
Map design and production
Illustrations, art, animations, and other
interactive graphics
Creation of charts and graphs
GIS services
Emergency Management Mapping
Chamber Mapping
Map printing
Lamination, mounting, and framing
With over 19 million registered users, finding an experienced and skilled cartography and maps expert that is right for the job will not be a problem.
You have the option to have a Cartographer within your area so you can choose to work with them closely or if ever the project calls for a legwork and research in another side of the globe, it wouldn’t be a problem since you can also choose from a diverse pool of talent all around the world. You can view freelancer profiles that catch your eye, chat with them to get to know them more, and award your job to your chosen bidder.
Freelancer also offers an easy- to-use platform that can help you communicate with the Cartography and Maps Expert of your choice. Freelancer.com has a 24/7 support, time tracker, and with a realtime chat, keeping up-to-date with them and the progress of the project is easy.
Payment is also easy safe and secure. You can review their bids, and only release payment when you are 100% completely satisfied with the work provided.
Take one less thing out of your to-do list and let an expert in cartography and mapping from Freelancer do the work for you!
 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Cartography & Maps Freelancer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Cartography & Maps Freelancer të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Cartography & Maps
Shkrimi.
Zbulo më shumë
Shkrimi.
$10 USD për 1 ditë.
Redaktim.
Zbulo më shumë
Redaktim.
$50 USD për 1 ditë.
Artikull.
Zbulo më shumë
Artikull.
$26 USD për 1 ditë.
Shkrimi.
Zbulo më shumë
Shkrimi.
$27 USD për 7 ditë.
Shkrimi.
Zbulo më shumë
Shkrimi.
$20 USD për 5 ditë.
Shkrimi.
Zbulo më shumë
Shkrimi.
$350 USD për 7 ditë.
Shkrimi.
Zbulo më shumë
Shkrimi.
$350 USD për 5 ditë.
Shkrimi.
Zbulo më shumë
Shkrimi.
$300 USD për 5 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
71.7M
71.7M
Përdorues të regjistruar
23.5M
23.5M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Case Study Writing Essay Writing Investigative Journalism Test Strategy Writing Powerpoint Blogging Pitch Deck Writing eBooks Article Rewriting Blog Writing Annuals Publishing Content Audit Cover Letter Compliance and Safety Procedures Writer Content Strategy Medical Writing Proofreading Comedy Writing Scientific Writing
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.