Find Jobs
Hire Freelancers
Avatari i Përdoruesit
Përshëndetje, unë jam Ava, udhëzuesi juaj i AI për të suoerkarikuar biznesin tuaj!
Pavarësisht nëse jeni duke drejtuar tashmë një biznes ose ëndërroni të filloni një të tillë, unë jam këtu për t'ju ndihmuar ta ktheni vizionin tuaj në realitet duke përdorur freelancer të fuqiyuar me AI. Ndani qëllimet tuaja të biznesit dhe së bashku, ne do të krijojmë një projekt për të cilin mund të konkurrojnë freelancerët tanë të talentuar. Le ta bëjmë realitet vizionin tuaj!
Unë kam një biznes
Unë jam duke filluar një biznes

Punëso ekspert
Financial Research Analysts
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Financial Research Analyst më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon
Ikona e aftësisë

Çfarë është Financial Research?

Financial research is generally performed by financial research analysts that investigate and examine analysis of financial information such as market trends and then interpreting the data collected into a financial report.
Ikona e përshkrimit të aftësisë

Punësoni a Financial Research Analyst

At Freelancer.com, you can find the perfect qualified Financial Research Analyst to fulfil all your needs. Make informed decisions with custom-tailored reports, insights, and analysis. With experienced professionals who assess companies' financial statuses and advise on potential investments, you're sure to get the best advice and results possible.

Punëso Financial Research Analysts

Avatariverified.svgannual-level-four.svg
Sahil K.
Financial Research Analyst
$20 për orë
4,9 (2422 punë)
Shihni Profilin
Avatarimonthly-level-two.svg
Beverly M.
Financial Research Analyst
$10 për orë
5,0 (1730 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Faisal M.
Financial Research Analyst
$10 për orë
4,8 (1566 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgmonthly-level-four.svg
David M.
Financial Research Analyst
$20 për orë
4,8 (1522 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg
Mark H.
Financial Research Analyst
$30 për orë
5,0 (1488 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Pinky D.
Financial Research Analyst
$15 për orë
4,9 (1461 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg
Chandrasekhar G.
Financial Research Analyst
₹50 për orë
5,0 (1399 punë)
Shihni Profilin
Avatarimonthly-level-four.svg
Samson Kimani N.
Financial Research Analyst
$20 për orë
4,9 (1268 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Financial Research Analysts
Klientët vlerësojnë Financial Research Analysts
4.85 nga 5
from 98 005 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Financial Research Analyst

Mankind has never developed technology as complex and intertwining as it had financial systems. It affects everyone, and everything that happens in the world affects it.
With so many factors that come into play in when it comes to understanding finances, there are likewise experts present to understand each of them, and help you make a clear path in your finance and investment goals.
Even with your own roster of consultants, there may always be more insight to gain from a Financial Research Analyst. Because Freelancer.com can connect you to financial experts from different backgrounds, you can find one that has the answer to your questions.
In the directory, you can find econometricians and statisticians who can help you assess trends in the market. We have seasoned traders and financial advisors who can help you set up your portfolio.
Corporate Governance researchers can help you deep dive in the deals and proposals of the companies you are investing in, provide detailed assessment on the dividends being paid to shareholders holders, uncover the background and relationships among board members, ascertain that your investments are clean and free from money laundering cases, and make solid recommendations and proxy forms for general meetings.
Accountants and risk managers too can help you keep track of the lifetime profitability of your investments and balance financial records.
We know that the money you spend should only go to what is worth paying for. Which is why posting a project is absolutely free. You can choose to pay at an hourly or fixed rate for the entire project. But you may also open your project to bidding, and allow freelance financial research analysts to make the best offers at the lowest prices for you.
Your project can be viewed by millions of users across the platform who could do the job well, and have the skills and requirements that you specify.
You can easily find people who have the skills to develop trading portfolio algorithms, or can make use of a specific program or analysis technique that you need. These experts are knowledgeable in R, Matlab, SAS, Stata, SQL, among other techniques and tools that may be necessary to your project.
If your investment analysis requires access to exclusive trading data like that in Bloomberg, we have plenty of financial research analysts who already do, and are willing to provide this along with the knowledge, expertise, and insight.
Freelancer.com keeps the pool of experts competitive and diverse, and makes it possible for you to easily compare the proposals they submit to you for each project. You can check their ratings, read reviews from their past employers, how much they have earned completing projects, and their preferred hiring rates.
These professionals are sourced around the world, making it easier for you to find the researcher that can fully comprehend the financial landscape of the country you are in. No matter where in the world they are, you can see which ones are online right now, and quickly connect with them in real time. Post a project now, and get connected to the right financial analyst right away. We know that time is money, and Freelancer.com makes the promise not to waste yours.
 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Financial Research Analyst

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Financial Research Analyst të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Financial Research
Loja.
Zbulo më shumë
Loja.
$50 USD për 9 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$110 USD për 4 ditë.
Video muzikore.
Zbulo më shumë
Video muzikore.
$300 USD për 12 ditë.
Interior Dizajn.
Zbulo më shumë
Interior Dizajn.
$269 USD për 14 ditë.
Poster.
Zbulo më shumë
Poster.
$100 USD në 3 ditë.
Dizajni i fletëpalosjes.
Zbulo më shumë
Dizajni i fletëpalosjes.
$15 USD për 1 ditë.
Dizajn koncepti.
Zbulo më shumë
Dizajn koncepti.
$100 USD për 10 ditë.
Postime në rrjetet sociale.
Zbulo më shumë
Postime në rrjetet sociale.
$50 USD në 6 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
71.6M
71.6M
Përdorues të regjistruar
23.5M
23.5M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Copy Editing Beta Reading Non-Fiction Writing Essay Writing Social Media Copy Powerpoint English Translation Article Writing Forum Posting Survey Research Product Descriptions Blog Writing Scientific Writing Fiction Podcast Writing Biography Writing Web Page Writer Grant Writing Content Development Wikipedia
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.