Logo Freelancer Si funksiononShfleto punët Identifikohu Regjistrohu Posto një projekt
Find Jobs
Hire Freelancers
Get Ideas
About
Resources
Freelancer Punësoni

Punëso ekspert
CMS Developers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso CMS Developer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso CMS Developers

Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg colorgraphicz
CMS Developer
$10 për orë
4,8 (5192 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg SYNET
CMS Developer
$20 për orë
4,7 (4128 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg Fourtunedesign
CMS Developer
$18 për orë
4,9 (3369 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svg Rajat C.
CMS Developer
$35 për orë
4,9 (3105 punë)
Shihni Profilin
Avatari Puneet J.
CMS Developer
$30 për orë
5,0 (2484 punë)
Shihni Profilin
Avatariannual-level-two.svg Sergey G.
CMS Developer
$33 për orë
5,0 (2382 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg Narola Infotech
CMS Developer
$18 për orë
4,5 (1883 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg Jewel Khan
CMS Developer
$7 për orë
4,9 (1739 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë CMS Developers
Klientët vlerësojnë CMS Developers
4.86 nga 5
from 276 954 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë CMS Developer

A content management system (CMS) is an online database that is used to manage and store the contents of a website. The system supports development and modification of digital content using a common user interface, allowing multiple users to work in a collaborative environment.
CMS can be used for storing, revising, publishing and controlling documentation. The properties of the content management system vary, though mostly include Web-based publishing, format management, revision control, indexing search and retrieval.
Key Elements of CMS are:
Content management application (CMA) – This allows the content manager to manage the creation, modification and removal of the content from a website without using the expertise of a webmaster qualified in using HTML.Content Delivery Application (CDA) – uses and compiles this information for website update.
Features of CMS
Integrated and online helpSearch engine optimisation (SEO) friendly URLsEasy user as well as group managementExtensibleWizard based install and upgrade proceduresMinimal server requirementsIntegrated audit logFull template support, for boundless aspects, without any change in the line of contentGroup based permission systemContent hierarchy with unlimited depth and size.Small footprintMultiple language support in the admin panel
CMS also features a variety of unique design attributes including auto generated menu, XHTML and CSS compliance and accessibility to WAI and WCG.
What Qualifications Will You Expect From a CMS Expert?
A person who is well versed in the web and CMS management can become a CMS expert. Basic education in Information technology or Computer Science is recommended with certifications or knowledge in HTML, MySQL, PHP, Javascript, XML and Flash.
How will you find your CMS expert?
Hiring a freelance CMS expert via Freelancer offers a wide range of benefits to employers and can often be a lower rate than traditional CMS experts who are employed on a full time basis.
If you’re looking for a solution for your CMS needs or if you are looking to trial a freelancer to see if they provide the levels of expertise you are looking for, using a platform such as Freelancer.com is a fantastic option.
Simply log onto the Freelancer.com website and search through a bank of talented freelancers who are willing and able to provide their services to you for your project.
 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një CMS Developer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një CMS Developer të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e CMS
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$540 USD për 7 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$100 USD në 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$430 USD për 1 ditë.
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$140 USD për 13 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$200 USD për 19 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$150 USD për 13 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$240 USD për 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$100 USD në 1 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
66.9M
66.9M
Përdorues të regjistruar
22.7M
22.7M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Teradata Postfix Oculus Mobile SDK Veeam BeautifulSoup DEMAT eLearning Volusion Karma Javascript P2P Network Baidu Tailwind CSS Hybris App Publication Adobe Muse Prolog Siebel vTiger GoDaddy Pattern Matching
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2023 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.