Logo Freelancer Si funksiononShfleto punët Identifikohu Regjistrohu Posto një projekt
Find Jobs
Hire Freelancers
Get Ideas
About
Resources
Freelancer Punësoni

Punëso ekspert
Cloud Computing Developers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Cloud Computing Developer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso Cloud Computing Developers

Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-four.svg SERVEROK SOFTWARE
Cloud Computing Developer
$40 për orë
5,0 (2184 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg Narola Infotech
Cloud Computing Developer
$18 për orë
4,5 (1883 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg Gratian Technologies
Cloud Computing Developer
₹25 për orë
4,9 (1292 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-four.svg Sreeraj V.
Cloud Computing Developer
₹50 për orë
5,0 (1274 punë)
Shihni Profilin
Avatarimonthly-level-three.svg Sergii T.
Cloud Computing Developer
$10 për orë
4,9 (1241 punë)
Shihni Profilin
Avatariannual-level-three.svg Farah S.
Cloud Computing Developer
$50 për orë
4,9 (980 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg STALLIONi NET SOLUTIONS
Cloud Computing Developer
$18 për orë
4,8 (935 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg Russell J.
Cloud Computing Developer
$50 për orë
5,0 (882 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Cloud Computing Developers
Klientët vlerësojnë Cloud Computing Developers
4.88 nga 5
from 81 216 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Cloud Computing Developer

Cloud computing implies storage of data online rather than the hard drive of your computer where information are stored. It is often simply referred to as the cloud. It is becoming excessively popular with many leading organisations adopting this technology.
Examples of Cloud Computing
# Apple iCloud – used basically for online storage, backup and synchronisation of mail and contacts among various apple devices like iOS, Mac or OS. Another significant utility is in Find My iPhone application where missing handsets can be located.
# Google Drive – is essentially unadulterated cloud computing service, where it enables to work with all the cloud applications like Google Docs, Google Sheets and Google Slides. Many services provided by Google can be considered as cloud computing. For example, Google Maps and Gmail.
# Amazon Cloud Drive – storage is mainly for music, images and anything digital.
Advantages
Reduced costs
Easy maintenance
Increased productivity
Improved Security as the information or data become centralised.
Extremely reliable and considerably significant in disaster recovery and management.
Sharing of information among multiple users simultaneously is possible
Performance can be monitored
Data can be stored and provided on a need of the time basis, and this can be increased or decreased based on the need and usage.
What are the qualifications expected of a cloud computing expert?
Basic undergraduate qualification in Information Technology or computer Science is a must.The focus will be on the skills and knowledge of Internet, Java and .NETAdequate knowledge of virtualisation is appreciable.Project management skills are also essentialBusiness and financial skills are definitely needed.Understanding of security protocolsAnalytical skillsSkills in developing and managing mobile applicationsCertifications in cloud with knowledge in container-clustering technology mainly DockerCertifications can be AWS, Microsoft Azure, Google Cloud Platform, Cloud Computing Architecture(IBM), Certified Cloud professional(CCP) etc.
Interested in finding a cloud computing expert?
Hiring a freelance cloud computing expert via Freelancer offers a wide range of benefits to employers and can often be a lower rate than traditional experts who are employed on a full time basis.
If you’re looking for a solution for your cloud computing needs or if you are looking to trial a freelancer to see if they provide the levels of expertise you are looking for, using a platform such as Freelancer.com is a fantastic option.
Simply log onto the Freelancer.com website and search through a bank of talented freelancers who are willing and able to provide their services to you for your project.
 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Cloud Computing Developer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Cloud Computing Developer të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Cloud Computing
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$540 USD për 7 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$100 USD në 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$430 USD për 1 ditë.
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$140 USD për 13 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$200 USD për 19 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$150 USD për 13 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$240 USD për 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$100 USD në 1 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
66.8M
66.8M
Përdorues të regjistruar
22.7M
22.7M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

OctoberCMS Apple UIKit REALbasic vBulletin Gamification Performance Tuning Atlassian Jira Erlang AS400 & iSeries Papiamento Polkadot Windchill PLM Scala Mobile Development Charts A/B Testing Altera Quartus Tizen SDK for Wearables F# Hubspot
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2023 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.