Find Jobs
Hire Freelancers
Avatari i Përdoruesit
Përshëndetje, unë jam Ava, udhëzuesi juaj i AI për të suoerkarikuar biznesin tuaj!
Pavarësisht nëse jeni duke drejtuar tashmë një biznes ose ëndërroni të filloni një të tillë, unë jam këtu për t'ju ndihmuar ta ktheni vizionin tuaj në realitet duke përdorur freelancer të fuqiyuar me AI. Ndani qëllimet tuaja të biznesit dhe së bashku, ne do të krijojmë një projekt për të cilin mund të konkurrojnë freelancerët tanë të talentuar. Le ta bëjmë realitet vizionin tuaj!
Unë kam një biznes
Unë jam duke filluar një biznes

Punëso ekspert
DNS Technicians
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso DNS Technician më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso DNS Technicians

Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-four.svg
SERVEROK SOFTWARE
DNS Technician
$40 për orë
5,0 (2264 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svg
Murat K.
DNS Technician
$45 për orë
5,0 (1690 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgmonthly-level-four.svg
Sreeraj V.
DNS Technician
₹50 për orë
5,0 (1344 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Pixtual Graphics
DNS Technician
₹25 për orë
4,7 (1337 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Cloud Web Labs
DNS Technician
$30 për orë
4,9 (1317 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-two.svg
Gratian Technologies
DNS Technician
₹25 për orë
4,9 (1308 punë)
Shihni Profilin
Avatarimonthly-level-three.svg
Sergii T.
DNS Technician
$10 për orë
4,9 (1269 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
TIV LAbs
DNS Technician
$30 për orë
5,0 (1168 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë DNS Technicians
Klientët vlerësojnë DNS Technicians
4.86 nga 5
from 77 884 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë DNS Technician

Approximately 40% of the world's population is online today. 

This is the age of going online. An increasing number of businesses are catching on and shifting their businesses online. Websites, business applications, forums and other digital assets are now being looked into, in an effort to grow their reach
Due to the specialized nature of these assets, often companies have to host them with different hosting providers. However, this may sometimes mean hosting them under different domain names. This can create confusion in the mind of the customers as they have to remember different URLs for accessing the digital assets of the same company. This certainly needs to be avoided.
The average customer should be able to seamlessly access these digital assets through the primary domain name of the business. This unification is only possible through DNS programming, which involves customizing the URLs so that the visitors only see the primary domain name while accessing any application. This is certainly not very easy, as a single misconfiguration can cut off access to the entire domain. DNS programming is very time consuming and require a lot of concentration and patience. So only DNS technicians having a thorough knowledge about the workflow for converting standard domain names to custom ones through DNS programming can do this flawlessly.
If you are not sure about how you can reach out to a DNS technician, then you need not worry. Simply visit www.freelancer.com and register yourself for free
There's no doubt that sourcing a good DNS technician isn't easy. Freelancer.com is one of the leading platforms in connecting top freelancers from around the world with employers. Not only can you pick and choose from a variety of experts, but you'll also receive quality work, at an affordable rate.
Getting started on Freelancer.com is easy! Create an account by following the prompts and post a project for FREE. Be sure to mention the parameters of your project in detail, when you write your project description. Once posted, sit-back and watch as competitive bids flow in. Choose and award your desired freelancer, then instant message them to start collaborating on your next DNS project. 

Know exactly who you want to hire? Visit their profile to hire them directly!
Next, you will award the project to the best candidate and work will start. You can hire them on a per hour basis, or for specific projects. Once the work is completed, you will test the configuration that has been done by the DNS technician, and the payment will be released to him only after you confirm that you are completely satisfied with the work. At every stage, Freelancer.com provides you some very useful tools, robust privacy, security and a 24/7 support feature to enhance your experience of using the portal.
Cost effective, time saving and easy to handle, Freelancer.com is a website which operates to help you get access to a global pool of talents. Make the most of it by posting a project today.
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një DNS Technician

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një DNS Technician të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e DNS
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$540 USD për 7 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$100 USD në 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$430 USD për 1 ditë.
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$140 USD për 13 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$200 USD për 19 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$150 USD për 13 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$240 USD për 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$100 USD në 1 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
71.7M
71.7M
Përdorues të regjistruar
23.5M
23.5M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Application Packaging Expression Engine Lumion Apache Solr Shopping Carts Shopify Development Google Wave Dapper Salesforce Commerce Cloud Amazon Web Services Revit Cryptocurrency Robot Operating System (ROS) Google Sheets Website Optimization Mininet GatsbyJS Appian BPM PLC PyCaret
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.