Logo Freelancer Si funksiononShfleto punët Identifikohu Regjistrohu Posto një projekt
Find Jobs
Hire Freelancers
Get Ideas
About
Resources
Freelancer Punësoni

Punëso ekspert
Editors
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Editor më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon
Ikona e aftësisë

Çfarë është Editing?

An Editor will take your work to the next level, perfecting the work that has been done with a fresh set of eyes. Professional online editors are affordable and produce amazing results.
Ikona e përshkrimit të aftësisë

Punësoni an Editor

Hire freelance Editors online and get an expert to perfect your work and produce world class results. Find top rated Editors from around the world or near you. Outsource your editing needs to a freelancer today.

Punëso Editors

Avatariverified.svg Attari Bros
Editor
$25 për orë
4,8 (6469 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svg Marjan A.
Editor
$130 për orë
4,9 (4342 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg Md Delowar H.
Editor
$10 për orë
5,0 (3877 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svg Gaurav C.
Editor
$40 për orë
4,9 (3589 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg flyerEXPERT
Editor
$15 për orë
4,9 (3580 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg eTranslators
Editor
$50 për orë
4,9 (3225 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg Desource Translation
Editor
$30 për orë
4,9 (3160 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg Happymarli
Editor
$15 për orë
4,9 (3060 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Editors
Klientët vlerësojnë Editors
4.89 nga 5
from 377 352 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Editor

Editing is defined as the ‘preparation of material for publication by correcting, condensing, modifying or otherwise adapting it’. This particular definition refers more specifically to written content, but the same theory applies regardless of the editing channel.
Editing occurs during the final stages of compilation before publication, distribution or deployment of written or graphical content. The importance of high-quality editing cannot be overstated. Ensuring information flows crisply, accurately, is easy to understand and free from glaring errors is of utmost importance. Substandard work that is released can irreversibly damage the integrity of the work as well as a publisher’s or individual reputation.
Working as an editor, whether in video editing, copywriting, proofreading, websites, graphics or books requires a diversity of skills. Prowess in the following areas is particularly useful when forging a career in editing, or if you are searching for a high-quality editor:
Strong grammar - As an editor, other people’s errors become your responsibility. The editing individual often plays final gatekeeper ensuring no grammatical or related errors slip through to production. While somewhat less critical in digital content, removing errors upfront staves off potential embarrassment in the public arena.Ability to write effectively - Editors need to ensure that a piece of content flows smoothly and reads impeccably. Writing is a key skill of a successful editor to enable careful modification that improves readability.A careful eye - Strong attention to detail and expertise in optimizing assignments is obligatory.Design strength - If you operate in an editing niche where design is a key deliverable, then it is critical you have robust skills and experience in design.Confidence bordering on ruthlessness - The people whose work you critique will not always sympathize with your views. Confidence in your ability and the ability to clearly communicate added value is immeasurable when reviewing commissioned work.
If you are searching for a skilled person to complete an editing job or project, then a freelance editor might be just what you need. Freelancers work on a project specific basis and are typically highly efficient and incentivized to provide a service that exceeds expectations.   
Freelancer.com is home to thousands of freelancers with a broad variety of editing skills in a variety of niches. Connecting with top ranking editing freelancers is simple. Post a job and within minutes you will begin to attract the attention of hundreds of freelancers from throughout the globe interested in completing your task. Review freelancers by their skills, bid amount, quality star rating, and past experience. Once you are comfortable, you’ve found the right freelancer award your project and get your work underway. Find the perfect freelance editor for your next project today! 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Editor

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Editor të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Editing
Shkrimi.
Zbulo më shumë
Shkrimi.
$10 USD për 1 ditë.
Redaktim.
Zbulo më shumë
Redaktim.
$50 USD për 1 ditë.
Artikull.
Zbulo më shumë
Artikull.
$26 USD për 1 ditë.
Shkrimi.
Zbulo më shumë
Shkrimi.
$27 USD për 7 ditë.
Shkrimi.
Zbulo më shumë
Shkrimi.
$20 USD për 5 ditë.
Shkrimi.
Zbulo më shumë
Shkrimi.
$350 USD për 7 ditë.
Shkrimi.
Zbulo më shumë
Shkrimi.
$350 USD për 5 ditë.
Shkrimi.
Zbulo më shumë
Shkrimi.
$300 USD për 5 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
66.8M
66.8M
Përdorues të regjistruar
22.7M
22.7M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Podcast Writing Copy Editing Domain Research Academic Medicine Annuals Case Study Writing Research Writing Cover Letter Speech Writing Academic Research Educational Research Article Rewriting Translation Abnormal Psychology Fashion Writing Word Processing Press Releases Content Writing Copywriting Medical Research
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2023 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.