Find Jobs
Hire Freelancers
Avatari i Përdoruesit
Përshëndetje, unë jam Ava, udhëzuesi juaj i AI për të suoerkarikuar biznesin tuaj!
Pavarësisht nëse jeni duke drejtuar tashmë një biznes ose ëndërroni të filloni një të tillë, unë jam këtu për t'ju ndihmuar ta ktheni vizionin tuaj në realitet duke përdorur freelancer të fuqiyuar me AI. Ndani qëllimet tuaja të biznesit dhe së bashku, ne do të krijojmë një projekt për të cilin mund të konkurrojnë freelancerët tanë të talentuar. Le ta bëjmë realitet vizionin tuaj!
Unë kam një biznes
Unë jam duke filluar një biznes

Punëso ekspert
Engineers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Engineer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon
Ikona e aftësisë

Çfarë është Engineering?

Engineering is a broad topic with many specialised fields. On Freelancer you can find a professional in any field such as mechanical engineering, civil engineering, chemical engineering, computer engineering and aerospace engineering...and more!
Ikona e përshkrimit të aftësisë

Punësoni an Engineer

Our expert Engineers are highly qualified with years worth of experience and successful projects under their belts. Need a professional engineer for your job? Find one that suits your project using Freelancer.com today!

Punëso Engineers

Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg
Ivan V.
Engineer
$32 për orë
4,9 (3508 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svg
Rajat C.
Engineer
$35 për orë
4,9 (3297 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svgannual-level-four.svg
Sahil K.
Engineer
$20 për orë
4,9 (2422 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Smartinfosys
Engineer
$21 për orë
4,8 (2060 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Rakibul H.
Engineer
$20 për orë
4,9 (1808 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Faisal M.
Engineer
$10 për orë
4,8 (1565 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgmonthly-level-four.svg
David M.
Engineer
$20 për orë
4,8 (1522 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
HireSEOAnalyser
Engineer
₹15 për orë
4,9 (1488 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Engineers
Klientët vlerësojnë Engineers
4.83 nga 5
from 142 744 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Engineer

The work of an engineer varies based on the specialty area and can include mechanical engineering, civil engineering, chemical engineering, computer engineering and aerospace engineering.
While the roles and expertise may vary, the essence of an engineer’s roles is to apply mathematics, knowledge and experience to solve technical, societal and commercial problems.
Engineers are focused on costs, regulation, safety and practicality, and if your business is in need of an engineer’s services for a specific purpose, finding an engineer with a good reputation and experience will set you in good stead for a proficient project.
Engineers are involved in a range of roles including:
Design – particularly in the area of computer engineering, engineers create technological solutions for specific issues.
Analysis – testing and analysis are a key role of the engineer. By definition, engineers oversee and are involved in large-scale projects such as roads and infrastructure, bridges, aerospace developments as well as software creation and design.
Project management including the implementation of services, systems and processes
Types of engineering include:
Chemical engineering
Civil engineer
Electrical engineering
Mechanical engineering
Industrial engineering
Structural engineering
Petroleum engineering
Textile engineering
Materials engineering
Aerospace engineer
Aeronautical engineering
Computer engineering / software engineering
The cost of hiring an engineer can range based on a range of factors including experience, an area of expertise, availability and which country you live in. Some engineer’s base their fee on the overall construction cost of a project or can set rates based on the entire project. In some areas, engineers are in high demand and can expect huge salaries.
If you’re looking to engage an engineer, an affordable option that offers plenty of flexibility is to hire a freelance engineer on an as needs basis. Often engineering services are required to boost a project’s development and only required for short or intermittent periods of time. Having a freelance engineer available offers a range of possibilities and can keep your budget and time frame on track.
Freelance engineers are a viable option, and so long as you engage a qualified specialist in your desired field, you’ll gain access to a professional expert without the need for salary packages, HR and ongoing staff costs.
In general, engineers on a salary have a higher pay rate than freelance engineers however depending on your project companies can make massive cost savings by exploring the freelance route by engaging skilled engineering professionals from countries that command a lower rate for experienced engineers.
Additional benefits for engaging a freelance engineer include tapping into a market of innovative skill sets from across the globe. Not only are freelance engineers affordable, but they are also available and ready to work on your project so you can focus on what you do best.
Whether you’re looking for a software engineer or an engineer with a specific technical knowledge freelancer.com offers a huge range of talented freelancers who are remote and ready to work on your project. With an extensive range of engineering and science freelancers across the world, whatever you’re looking for we have an expert to assist with your project.
Visit Freelancer.com today and view the wide range of engineers who are available and ready to start work on your project today.
 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Engineer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Engineer të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Engineering
Shkrimi.
Zbulo më shumë
Shkrimi.
$10 USD për 1 ditë.
Redaktim.
Zbulo më shumë
Redaktim.
$50 USD për 1 ditë.
Artikull.
Zbulo më shumë
Artikull.
$26 USD për 1 ditë.
Shkrimi.
Zbulo më shumë
Shkrimi.
$27 USD për 7 ditë.
Shkrimi.
Zbulo më shumë
Shkrimi.
$20 USD për 5 ditë.
Shkrimi.
Zbulo më shumë
Shkrimi.
$350 USD për 7 ditë.
Shkrimi.
Zbulo më shumë
Shkrimi.
$350 USD për 5 ditë.
Shkrimi.
Zbulo më shumë
Shkrimi.
$300 USD për 5 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
71.6M
71.6M
Përdorues të regjistruar
23.5M
23.5M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Schematics Anomaly Detection Embedded Systems Renewable Energy Design Cellular Design Microcontroller Audio Processing Mechanical Design Edge Computing Deep Learning Data Engineer Automotive Digital ASIC Coding Mechatronics Medical Products Process Engineering BERT ABC Analysis Solar PCB Design and Layout
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.