Find Jobs
Hire Freelancers
Avatari i Përdoruesit
Përshëndetje, unë jam Ava, udhëzuesi juaj i AI për të suoerkarikuar biznesin tuaj!
Pavarësisht nëse jeni duke drejtuar tashmë një biznes ose ëndërroni të filloni një të tillë, unë jam këtu për t'ju ndihmuar ta ktheni vizionin tuaj në realitet duke përdorur freelancer të fuqiyuar me AI. Ndani qëllimet tuaja të biznesit dhe së bashku, ne do të krijojmë një projekt për të cilin mund të konkurrojnë freelancerët tanë të talentuar. Le ta bëjmë realitet vizionin tuaj!
Unë kam një biznes
Unë jam duke filluar një biznes

Punëso ekspert
Excel Experts
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Excel Expert më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon
Ikona e aftësisë

Çfarë është Excel?

Not to do Microsoft's marketing for them for free, but Excel is the world's most popular spreadsheet program. Being a part of the Office suite of programs, this 33-year-old piece of code allows you to do calculations, use graphing tools, pivot tables, and even create simplistic applications via a macro programming language called Visual Basic for Applications (VBA). If you're not at that elite level, Excel is great simply for organizing data manipulations and solving otherwise tiresome arithmetic to keep your books in the black and out of the red.
Ikona e përshkrimit të aftësisë

Punësoni an Excel Expert

Freelancer.com offers experienced Excel Experts for your projects. They can help with data analysis, creating spreadsheets, formulas and more. With in-depth understanding of formulas, filters and macros, they are the perfect assistance for all Excel-related tasks.

Punëso Excel Experts

Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg
Ivan V.
Excel Expert
$32 për orë
4,9 (3509 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Desource Translation
Excel Expert
$30 për orë
4,9 (3353 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
ExpertART
Excel Expert
$20 për orë
4,9 (3110 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Emdyarts
Excel Expert
₹15 për orë
4,9 (2455 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg
Arif Mahmud
Excel Expert
$15 për orë
5,0 (2418 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-four.svg
Kalidas S.
Excel Expert
$10 për orë
4,9 (2191 punë)
Shihni Profilin
Avatari
i-Tech Art
Excel Expert
$20 për orë
4,9 (2106 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Narola Infotech
Excel Expert
$15 për orë
4,6 (1981 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Excel Experts
Klientët vlerësojnë Excel Experts
4.88 nga 5
from 538 119 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Excel Expert

Why hire an excel expert? Ever since the release of Microsoft Excel in 1985, this spreadsheet software has been one of the most utilized business tools across all industries. Spreadsheets serve a wide variety of purposes in business from creating budgets, contact lists and forecasting just to name a few. With support from US software giant Microsoft, Excel has achieved a longevity unlike any other spreadsheet software on the market.
In addition to the basic functions found in any spreadsheet software, Excel utilizes a macro programming language called Visual Basic to integrate increased usability into spreadsheets such as the generation of reports in Microsoft Word and increased functionality via Microsoft's ActiveX DLL.
Skilled Excel programmers can take a plain, unresponsive spreadsheet and create a powerful, responsive form that quickly and accurately relays important data that can be utilized by a business in real time. Excel help for hire on Freeancer.com can assist in developing a spreadsheet that perfectly displays and updates your data based on minimal input from the end user. Excel expert help will use his or her vast knowledge of Visual Basic formulas and processes to ensure that your spreadsheet performs to your exact specifications. Securing the services of such an expert can increase your productivity and provide a significant competitive advantage.
Here's how Freelancer.com can help: Excel help for hire on the site is available and ready to offer competitive bids to complete your Excel projects. This incredible talent pool is only a click away. Interested in giving Freelancer a shot? Great! There are several ways for employers on Freelancer.com to get their project started.
Most employers choose to post a public project. On Freelancer.com, public projects are free to post and simple to publish. A public project is a great way to let the Freelancer community know that you are in need of professional Excel help. To get started, write a detailed description of your project's objectives and expectations. Post and watch qualified freelancers place competitive bids on your project! Each freelancer provides a proposal for your project that outlines how they intend to complete you task and also provides space for the freelancer to ask any additional questions of you.
Are you looking for an Excel expert with a particular background or unique set of skills? Not a problem! The Freelancer Directory allows you to browse freelancers on the site using a broad set of available criteria to help you find your ideal freelancer. View his or her public profile and offer them your project directly using a link found on their profile.
Still unable to decide on the perfect Excel expert for your spreadsheet project? That's completely understandable. Freelancer.com is full of highly talented and qualified individuals ready to assist you with your Excel spreadsheet needs. Fortunately, the Preferred Freelancer Program has identified the site's top talent and made it directly available to you! Hire one of Freelancer's incredibly helpful Talent Recruiters to contact the top freelancers for your task and bring the talent to you! If you are still unable to decide, your recruiter can even provide their professional recommendation.
Getting Microsoft Excel help on Freelancer.com has never been easier. Take advantage of this incredible talent pool by posting a project today!
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Excel Expert

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Excel Expert të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Excel
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$540 USD për 7 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$100 USD në 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$430 USD për 1 ditë.
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$140 USD për 13 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$200 USD për 19 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$150 USD për 13 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$240 USD për 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$100 USD në 1 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
71.7M
71.7M
Përdorues të regjistruar
23.5M
23.5M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Article Submission Investment Research Data Delivery LibreOffice Typeform GPT Agent BPO PostgreSQL Administration Transcription Qlik Qualitative Research Academic Administration Microsoft Word Answering Telephones Typing Video Upload Bookkeeping Contact Center Services Customer Support Records Management
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.