Find Jobs
Hire Freelancers
Bisedo me Ava - Konsulentja juaj AI e biznesit
Avatari i Përdoruesit
Përshëndetje, unë jam Ava, udhëzuesi juaj i AI për të suoerkarikuar biznesin tuaj!
Pavarësisht nëse jeni duke drejtuar tashmë një biznes ose ëndërroni të filloni një të tillë, unë jam këtu për t'ju ndihmuar ta ktheni vizionin tuaj në realitet duke përdorur freelancer të fuqiyuar me AI. Ndani qëllimet tuaja të biznesit dhe së bashku, ne do të krijojmë një projekt për të cilin mund të konkurrojnë freelancerët tanë të talentuar. Le ta bëjmë realitet vizionin tuaj!
Unë kam një biznes
Unë jam duke filluar një biznes
Ndodhi një gabim ndërsa po dërgonim bisedën në email-in tuaj.
Mund ta ruash bisedën vetëm një herë në orë. Ju lutem provojeni përsëri më vonë.
Biseda është shumë e shkurtër. Vazhdo të flasësh me Ava për të mundësuar ruajtjen.

Punëso ekspert
Finite Element Analysis Engineers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Finite Element Analysis Engineer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso Finite Element Analysis Engineers

Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified-v2.svgannual-level-three.svg
KALP
Finite Element Analysis Engineer
₹30 për orë
4,9 (674 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified-v2.svgmonthly-level-four.svg
Hamza A.
Finite Element Analysis Engineer
$30 për orë
4,9 (491 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified-v2.svgannual-level-three.svg
Andro A.
Finite Element Analysis Engineer
$30 për orë
4,9 (463 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified-v2.svgmonthly-level-four.svg
ExpertSoul
Finite Element Analysis Engineer
$50 për orë
4,9 (380 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified-v2.svgmonthly-level-three.svg
Hamza N.
Finite Element Analysis Engineer
$15 për orë
4,9 (357 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified-v2.svg
Live Experts ®
Finite Element Analysis Engineer
$50 për orë
4,9 (336 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified-v2.svgannual-level-two.svg
Basit A.
Finite Element Analysis Engineer
$10 për orë
5,0 (308 punë)
Shihni Profilin
Avatarimonthly-level-two.svg
Sadaf M.
Finite Element Analysis Engineer
$20 për orë
4,7 (302 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Finite Element Analysis Engineers
Klientët vlerësojnë Finite Element Analysis Engineers
4.82 nga 5
from 15 975 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Finite Element Analysis Engineer

Finite Element Analysis (FEA) Engineers are now becoming more important for businesses today. Important applications of engineering analysis is where the analysis is conducted on an object divided into many smaller elements of rectangular or triangular shape, interconnected by the network of assembled nodes.
Finite Element Analysis engineers are involved in supporting all aspects of structural designing. They ensure that the structure designs and models are developed accordingly and tested under specified test condition. Their responsibility is to make sure that the developed model meets all essential standards and regulations.
Finite Element Analysis engineers are needed to be skilled and highly knowledgeable of the technical applications and procedures. Even though finding the right Finite Element Analysis engineer for your project’s needs is a daunting task, Freelancer.com makes it easier for you.
With over 19 million registered freelancers over the world, Freelancer offers a platform where you can look for the best Finite Element Analysis engineer that has the skills and experience your project needs. You'll be sure to find the perfect freelancer for your project. 
The process of hiring them is also easy and hassle-free. Simply post a project on the website, stating what kind of freelancer you need, the specific job description and sit back and wait as freelancers from all over the world bid for your project within minutes. 
Hire a Finite Element Analysis engineer on Freelancer.com that can provide you with services like the following:
Structural designing, development, and testing of finite element models
Verify the structured models and validates its representation of structural behavior.
Determine the internal stress and extract interface load of the models
Monitor other engineering activities and provide technical solution based on analysis results
Create and assemble finite element models of various parts based on the analysis result
Prepare strategic planning
Interpret analysis results
Simply log in, and post a project (with a detailed description of the work to be done) for free and receive competitive bids from expert freelancers from all around the world within minutes. Still not sure who to hire? Enlist the help of the Freelancer Recruitment team to help you find the perfect person for your project.
You have the option to have a freelancer within your local area or choose from a diverse pool of talent all around the world. You can view freelancer profiles that catch your eye, chat with them to get to know them more and gauge their personalities, and award your job to your chosen bidder.
Freelancer also offers an easy-to-use platform that can help you communicate with the developers and programmers Freelancer.com has a 24/7 support, time tracker, and with a realtime chat, keeping up-to-date with them is easy.
Payment is also easy safe and secure. You can review their bids, and only release payment when you are 100% completely satisfied with the work and service provided.
Take a step further for the development of your company through hiring a Finite Element Analysis engineer on Freelancer.com. Post a project today!
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Finite Element Analysis Engineer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Finite Element Analysis Engineer të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Finite Element Analysis
Loja.
Zbulo më shumë
Loja.
$50 USD për 9 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$110 USD për 4 ditë.
Video muzikore.
Zbulo më shumë
Video muzikore.
$300 USD për 12 ditë.
Interior Dizajn.
Zbulo më shumë
Interior Dizajn.
$269 USD për 14 ditë.
Poster.
Zbulo më shumë
Poster.
$100 USD në 3 ditë.
Dizajni i fletëpalosjes.
Zbulo më shumë
Dizajni i fletëpalosjes.
$15 USD për 1 ditë.
Dizajn koncepti.
Zbulo më shumë
Dizajn koncepti.
$100 USD për 10 ditë.
Postime në rrjetet sociale.
Zbulo më shumë
Postime në rrjetet sociale.
$50 USD në 6 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
73.4M
73.4M
Përdorues të regjistruar
23.8M
23.8M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Waterproof Design (IP68) Wireless Charging Drilling Engineering Wireless Astrophysics Rapid Prototyping Video Hardware Bare Metal Very-large-scale integration (VLSI) SMART City Wireless Sensors Geology Combinatorial Optimization Mixing Engineering Chemical Engineering Wireless Certification (CSA, FCC, IEC, FAA, IEEE, CE, Atex) Construction Monitoring Siemens NX AI Consulting Apple Homekit
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.