Find Jobs
Hire Freelancers

Punëso ekspert
Electrical Design Engineers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Electrical Design Engineer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon
Ikona e aftësisë

Çfarë është Schematic Review?

The review of electronics schematics and design for adherence to compliance standards and common practices.
Ikona e përshkrimit të aftësisë

Punësoni an Electrical Design Engineer

Hire Electrical Design Engineers to review your project's schematic and ensure that your board layout has been optimized.

Punëso Electrical Design Engineers

Avatariverified.svg
Live Experts ®
Electrical Design Engineer
$50 për orë
4,9 (328 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgmonthly-level-four.svg
Hassan Arshad K.
Electrical Design Engineer
$8 për orë
4,9 (309 punë)
Shihni Profilin
Avatarimonthly-level-three.svg
Muhammad B.
Electrical Design Engineer
$16 për orë
5,0 (294 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Miftahul Arrijal R.
Electrical Design Engineer
$25 për orë
4,6 (161 punë)
Shihni Profilin
Avatariannual-level-two.svg
George Z.
Electrical Design Engineer
$25 për orë
5,0 (140 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svgannual-level-three.svg
Sajed A.
Electrical Design Engineer
$20 për orë
4,7 (136 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg
Mairaj A.
Electrical Design Engineer
$30 për orë
4,8 (120 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svg
Modular solutions
Electrical Design Engineer
$150 për orë
4,9 (107 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Electrical Design Engineers
Klientët vlerësojnë Electrical Design Engineers
4.9 nga 5
from 3 103 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Electrical Design Engineer

Schematic review is a process of closely examining circuit diagrams and electronic design layouts to identify design errors, omissions, oversights and inconsistencies. These can range from incorrect connections, missing components or incorrect component values; to more difficult-to-identify design issues like signal integrity problems. Skilled schematic review experts will use specially designed tools to maximize the speed and accuracy of their analysis.
With the help of a skilled schematic review expert, clients can ensure their designs are correct and ready for production. This can include circuit board layout simulations to identify issues related to power dissipation and signal integrity, or detailed analysis of board schematics for accuracy, correct components, signal routing and proper connections. Additionally, making sure that complex connections are properly labelled will decrease the risk of manufacturing errors or malfunctions later in the production process.
The interviewing process should include full background checks on experience in similar projects or areas related to customer needs. Interviews should also ensure that candidates are knowledgeable on the customer's specific requirements and have a good understanding of schematic design software as well as appropriate safety standards. Typical hourly rates can range from $25 - $100 depending on the complexity of the project, the experience level of the expert, and the timeline needed for completion.
Hiring a schematic review expert on Freelancer allows clients to easily find highly knowledgeable professionals with a wide variety of experience backgrounds in an affordable way. Freelancer also provides high levels of customer support and project management tools to ensure the best results. Hire a qualified professional now to ensure your project is designed correctly for optimal performance outcomes!
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Electrical Design Engineer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Electrical Design Engineer të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Schematic Review
Loja.
Zbulo më shumë
Loja.
$50 USD për 9 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$110 USD për 4 ditë.
Video muzikore.
Zbulo më shumë
Video muzikore.
$300 USD për 12 ditë.
Interior Dizajn.
Zbulo më shumë
Interior Dizajn.
$269 USD për 14 ditë.
Poster.
Zbulo më shumë
Poster.
$100 USD në 3 ditë.
Dizajni i fletëpalosjes.
Zbulo më shumë
Dizajni i fletëpalosjes.
$15 USD për 1 ditë.
Dizajn koncepti.
Zbulo më shumë
Dizajn koncepti.
$100 USD për 10 ditë.
Postime në rrjetet sociale.
Zbulo më shumë
Postime në rrjetet sociale.
$50 USD në 6 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
69.1M
69.1M
Përdorues të regjistruar
23.1M
23.1M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Engineering Drawing Siemens NX Digital Design SoC Design Midjourney Calculus A1 Assessor Systems Engineering GPS Remote Sensing Antenna Design Combinatorial Optimization AC Drives Matlab and Mathematica RADAR/LIDAR HALT/HASS Testing RFID (Radio-frequency identification) Cryptography WiFi HVAC
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2023 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.