Find Jobs
Hire Freelancers
Chat with Ava - Your AI Business Consultant
Avatari i Përdoruesit
Përshëndetje, unë jam Ava, udhëzuesi juaj i AI për të suoerkarikuar biznesin tuaj!
Pavarësisht nëse jeni duke drejtuar tashmë një biznes ose ëndërroni të filloni një të tillë, unë jam këtu për t'ju ndihmuar ta ktheni vizionin tuaj në realitet duke përdorur freelancer të fuqiyuar me AI. Ndani qëllimet tuaja të biznesit dhe së bashku, ne do të krijojmë një projekt për të cilin mund të konkurrojnë freelancerët tanë të talentuar. Le ta bëjmë realitet vizionin tuaj!
Unë kam një biznes
Unë jam duke filluar një biznes

Punëso ekspert
Linear Programming Engineers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Linear Programming Engineer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso Linear Programming Engineers

Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg
Ivan V.
Linear Programming Engineer
$32 për orë
4,9 (3510 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Experienced Researcher
Linear Programming Engineer
$15 për orë
4,8 (1968 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Faisal M.
Linear Programming Engineer
$10 për orë
4,8 (1569 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Muhammad A.
Linear Programming Engineer
$8 për orë
4,8 (808 punë)
Shihni Profilin
Avatariannual-level-two.svg
Grigori S.
Linear Programming Engineer
$50 për orë
4,8 (547 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Raja Ahmad Ayaz N.
Linear Programming Engineer
$40 për orë
5,0 (403 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg
Cristian S.
Linear Programming Engineer
$50 për orë
4,9 (369 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svgmonthly-level-four.svg
ExpertSoul
Linear Programming Engineer
$50 për orë
4,9 (366 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Linear Programming Engineers
Klientët vlerësojnë Linear Programming Engineers
4.84 nga 5
from 17 322 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Linear Programming Engineer

If you own a restaurant, and you want a mathematical method to calculate the best recipes to create for the week, Linear programming is for you. Taking into account current stock levels and popularity of dishes on a certain day the week, a linear programmer will be able to provide you with guidance on the best dishes to cook and when. This is just one of the many areas where linear programming skills are utilized; it is a process often used in business where the quantity you want to maximize (for example, profit) and the variable constraint conditions (for example, stock) are linear, and the problem is solved using Linear Programming.
Linear programming is a key technique adopted by many companies across the globe; it is commonly used to provide solutions to many areas of business including the following:
Distribution
Product planning
Vehicle routing
Rotas and schedules
Finances
Organizational restructuring.
A qualified and experienced Linear Programmer can bring a wealth of benefits to your company. On a particular level it can positively impact an organization in the following areas:
It gives the ability to analyze various social and economic difficulties so you can adjust your product and marketing accordingly.
It can simplify and streamline operations within an organization.
It can improve the quality of organizational decisions.
It provides a method of amalgamating a variety of results from different sources.
It is flexible offering a variety of solutions to organizational difficulties.
It enables organizations to find the best resolution to their financial situation.
If you’re looking to review your current business strategy and would like mathematical, analytical information based on your previous performance, a Linear professional hired through Freeelancer.com will carry out methodical research to provide you with quality results.
Hiring through Freelancer.com will give you maximum benefit for minimum outlay. A Linear Programmer whose profile is listed in a community of hundreds is only paid based on their output. If it takes five hours for them to complete your project, that is the only charge you will incur. If you have a three-month requirement for a Linear Programmer, you can agree on a wage based on that. Freelancer.com is completely flexible and will match you with the expert that is best able to complete your project in a professional and quality manner.  
A freelance Linear Programmer is often able to carry out their Linear tasks remotely, so you don’t have to worry about incorporating them into an existing team. You will be under no obligation to continue employment once your project is finished and Freelancer.com enables a Linear expert to complete your task with minimum disruption to your operations.
To become proactive in the performance of your business based on analysis of previous trends, engage with a Linear Programmer today. Freelancer.com is free to post a project, simple and provides results.
 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Linear Programming Engineer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Linear Programming Engineer të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Linear Programming
Loja.
Zbulo më shumë
Loja.
$50 USD për 9 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$110 USD për 4 ditë.
Video muzikore.
Zbulo më shumë
Video muzikore.
$300 USD për 12 ditë.
Interior Dizajn.
Zbulo më shumë
Interior Dizajn.
$269 USD për 14 ditë.
Poster.
Zbulo më shumë
Poster.
$100 USD në 3 ditë.
Dizajni i fletëpalosjes.
Zbulo më shumë
Dizajni i fletëpalosjes.
$15 USD për 1 ditë.
Dizajn koncepti.
Zbulo më shumë
Dizajn koncepti.
$100 USD për 10 ditë.
Postime në rrjetet sociale.
Zbulo më shumë
Postime në rrjetet sociale.
$50 USD në 6 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
71.8M
71.8M
Përdorues të regjistruar
23.5M
23.5M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

ARM Cellular Service Biotechnology DesignBuilder Zigbee Microstation Chemical Engineering GPS Manufacturing Design Solidworks Solar Edge Computing Wireless Certification (CSA, FCC, IEC, FAA, IEEE, CE, Atex) Analog / Mixed Signal / Digital Mechanical Design Local Interconnect Network (LIN) Chatbot Prompt Writing Robotics and Cognitive Automation Digital Design Matlab and Mathematica
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.