Find Jobs
Hire Freelancers
Chat with Ava - Your AI Business Consultant
Avatari i Përdoruesit
Përshëndetje, unë jam Ava, udhëzuesi juaj i AI për të suoerkarikuar biznesin tuaj!
Pavarësisht nëse jeni duke drejtuar tashmë një biznes ose ëndërroni të filloni një të tillë, unë jam këtu për t'ju ndihmuar ta ktheni vizionin tuaj në realitet duke përdorur freelancer të fuqiyuar me AI. Ndani qëllimet tuaja të biznesit dhe së bashku, ne do të krijojmë një projekt për të cilin mund të konkurrojnë freelancerët tanë të talentuar. Le ta bëjmë realitet vizionin tuaj!
Unë kam një biznes
Unë jam duke filluar një biznes

Punëso ekspert
Presentation Specialists
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Presentation Specialist më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso Presentation Specialists

Avatari
Attari Bros
Presentation Specialist
$25 për orë
4,8 (6682 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
theDesignerz
Presentation Specialist
$25 për orë
4,9 (6158 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Seabit Media
Presentation Specialist
$30 për orë
4,9 (6140 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Dezine Geek
Presentation Specialist
$25 për orë
4,9 (5652 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Gaurav C.
Presentation Specialist
$40 për orë
4,9 (4079 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
flyerEXPERT
Presentation Specialist
$20 për orë
4,9 (3675 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Mahamud R.
Presentation Specialist
$20 për orë
4,9 (3174 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
ExpertART
Presentation Specialist
$20 për orë
4,9 (3119 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Presentation Specialists
Klientët vlerësojnë Presentation Specialists
4.89 nga 5
from 250 816 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Presentation Specialist

A straightforward, engaging and persuasive presentation is an effective way of attracting an audience towards your views or arguments. Presentations are visual aids and a cornerstone of the modern meeting. Conventional uses for presentations include training and education, business strategy delivery, marketing showcases or sales gatherings. A strong presentation plays a key function in the success of these specific meeting types.
Presentations are visual aids and often incorporate visual and audio components. Eye-catching graphics, charts, images, animation, sound effects and fonts are combined to grab attention, improve understanding, motivate and enable interactivity.
There are several key elements to a successful presentation. Strong preparation skills and a visible passion for a topic is important, the avoidance of complex slides requisite. A presentation needs to be simple to comprehend, limit overloading of information, include professional quality images, orderly fonts, and a consistent template. When creating striking and memorable presentations less is more.  
Suffice to say a document that looks great and contains valuable information is important, however, a strong working knowledge of subject material and pre-meeting rehearsal is also vital to ensuring strong delivery.
Microsoft PowerPoint is the world’s most popular presentation software. Initially released in 1990 as part of the Microsoft Office Suite, PowerPoint is a slide-based presentation software with an estimated one billion plus installations worldwide. PowerPoint currently enjoys approximately 95% share in the presentation software market.   
Users flock to PowerPoint due to its simplicity. The software is quick and easy to use with no knowledge of graphical design required. Features include colorful, and attractive design templates, integration of visual aids such as charts, objects and documents, and the editor provides painless organization and elementary modification.
However, PowerPoint is not the only game in town. Whilst widely used and accessible there are alternatives for those that find it’s linear format restrictive. Some of the most popular alternatives to PowerPoint include:
Keynote - Apples Keynote is part of the iWork productivity suite. Similarly, intuitive and template based, Keynote is a worthy alternative to PowerPoint, particularly for Mac users or Apple product advocates.
Prezi - Prezi incorporates a heavy focus on images, graphics, and motion utilizing a zooming user interface. Entire slides take motion creating an entirely different aesthetic.
Google Docs - Diverse templates and presentation creation tools ensure ease of use and adaptability. Key features include simple collaboration and interesting animations. Google Docs is free of charge providing a fast way to create slideshows without the price tag.
Impress - Impress is the presentation software for both LibreOffice and OpenOffice.Org. The software provides an easy drag and drop editor and comprehensive drawing and graphics capabilities. Boasting a similar UI to PowerPoint using Impress is a breeze.   
A well-constructed presentation is essential in any business context. If you require support in the creation of powerful and influential presentations using PowerPoint or any other presentation software, then you should consider the services of a freelancer.
At Freelancer.com you will find an abundance of freelancers expert in delivering attractive presentations. The human brain processes visual images sixty thousand times faster than text, so make sure you capture your audience's attention and communicating your message optimally. Visit Freelancer.com today to find the perfect candidate.
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Presentation Specialist

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Presentation Specialist të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Presentations
Dizajn Grafik.
Zbulo më shumë
Dizajn Grafik.
$50 USD për 12 ditë.
Dizajni i kopertinës.
Zbulo më shumë
Dizajni i kopertinës.
$100 USD për 7 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$250 USD për 15 ditë.
Dizajni i etiketave.
Zbulo më shumë
Dizajni i etiketave.
$80 USD për 4 ditë.
Dizajn Etikete.
Zbulo më shumë
Dizajn Etikete.
$200 USD për 10 ditë.
Dizajni i bluzave.
Zbulo më shumë
Dizajni i bluzave.
$50 USD për 24 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$60 USD për 7 ditë.
Dizajni i librit elektronik.
Zbulo më shumë
Dizajni i librit elektronik.
50 dollarë USD në 3 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
71.8M
71.8M
Përdorues të regjistruar
23.5M
23.5M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Music Video Jingles & Intros Character Illustration Zbrush Design TikZ Commercials NX CAD QuarkXPress Photo Retouching Avid Book Artist Product Photography Audio Services Art Consulting Maya SoundCloud Infographics UI / User Interface Concept Art
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.