Find Jobs
Hire Freelancers
Avatari i Përdoruesit
Përshëndetje, unë jam Ava, udhëzuesi juaj i AI për të suoerkarikuar biznesin tuaj!
Pavarësisht nëse jeni duke drejtuar tashmë një biznes ose ëndërroni të filloni një të tillë, unë jam këtu për t'ju ndihmuar ta ktheni vizionin tuaj në realitet duke përdorur freelancer të fuqiyuar me AI. Ndani qëllimet tuaja të biznesit dhe së bashku, ne do të krijojmë një projekt për të cilin mund të konkurrojnë freelancerët tanë të talentuar. Le ta bëjmë realitet vizionin tuaj!
Unë kam një biznes
Unë jam duke filluar një biznes

Punëso ekspert
Visual Basic for Apps Developers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Visual Basic for Apps Developer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso Visual Basic for Apps Developers

Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Gaurav C.
Visual Basic for Apps Developer
$40 për orë
4,9 (4075 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg
Ivan V.
Visual Basic for Apps Developer
$32 për orë
4,9 (3510 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
DigitalArcanum
Visual Basic for Apps Developer
$25 për orë
4,9 (1963 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg
Mark H.
Visual Basic for Apps Developer
$30 për orë
5,0 (1488 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg
Chandrasekhar G.
Visual Basic for Apps Developer
₹50 për orë
5,0 (1399 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Pixtual Graphics
Visual Basic for Apps Developer
₹25 për orë
4,7 (1337 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svgmonthly-level-four.svg
Roman C.
Visual Basic for Apps Developer
$50 për orë
5,0 (1231 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
KESHAV INFOTECH
Visual Basic for Apps Developer
$8 për orë
4,9 (1228 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Visual Basic for Apps Developers
Klientët vlerësojnë Visual Basic for Apps Developers
4.86 nga 5
from 62 468 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Visual Basic for Apps Developer

VBA is the acronym that stands for Visual Basics for Applications, which is defined as an event programming language from Microsoft that is primarily used within Microsoft Office applications. Experts in VBA will most likely be cross-trained in a number of other useful programs such as Visual Studio Tools for Office, and Microsoft FrontPage.
Visual Basics for Applications are programs that are written to use the OLE (object linking and embedding) Automation Interface. The ways that VBA can be incorporated into applications will be specific to user needs and is best customized by an experienced developer.
Why hire an expert in Visual Basics for Applications?
In Excel:
Inserting a text string - An expert can create a macro to perform a task automatically and type phrases that are used frequently.. The macro will automatically generate that string of text into a cell if the first portion of it is typed.
Automate tasks that are performed on a regular basis - A good example of this is having an expert generate a program to automatically prepare an end of month sales report.
Repetitive operations - A developer that is skilled in the use of VBA can create a macro that will mimic the actions performed in one spreadsheet, and then “copy” those exact actions various other spreadsheets automatically.
In Word:
Change the toolbar - Toolbars typically come in only one standard design, but the users that need the tool bar are not “one size fits all”. Different users will need different features to be readily accessible more frequently - an expert in VBA can assist with this.
Count characters/words in a selected portion of text.
Import auto correct file - Autocorrect is a wonderful tool, as long as it recognizes all of the unfamiliar words that might be used.
Hiring a freelance VBA expert via Freelancer offers a wide range of benefits to employers and can often be a lower rate than traditional VBA experts who are employed on a full time basis.
If you’re looking for a solution for your VBA needs or if you are looking to trial a freelancer to see if they provide the levels of expertise you are looking for, using a platform such as Freelancer.com is a fantastic option.
Simply log onto the Freelancer.com website and search through a bank of talented freelancers who are willing and able to provide their services to you for your project. Visit Freelancer.com to post your visual basics in applications project and acquire the help of an expert developer to complete your project today.


 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Visual Basic for Apps Developer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Visual Basic for Apps Developer të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Visual Basic for Apps
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$540 USD për 7 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$100 USD në 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$430 USD për 1 ditë.
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$140 USD për 13 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$200 USD për 19 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$150 USD për 13 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$240 USD për 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$100 USD në 1 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
71.7M
71.7M
Përdorues të regjistruar
23.5M
23.5M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

ADF / Oracle ADF XSLT DDS Server to Server Facebook API Integration Moho SAP PI BitMEX API Automatic Number Plate Recognition (ANPR) Revit Udacity BMC Remedy ArcGIS API WMS GoPro Lotus Notes Espruino Moodle Xamarin Apache Kafka
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.