Find Jobs
Hire Freelancers
Bisedo me Ava - Konsulentja juaj AI e biznesit
Avatari i Përdoruesit
Përshëndetje, unë jam Ava, udhëzuesi juaj i AI për të suoerkarikuar biznesin tuaj!
Pavarësisht nëse jeni duke drejtuar tashmë një biznes ose ëndërroni të filloni një të tillë, unë jam këtu për t'ju ndihmuar ta ktheni vizionin tuaj në realitet duke përdorur freelancer të fuqiyuar me AI. Ndani qëllimet tuaja të biznesit dhe së bashku, ne do të krijojmë një projekt për të cilin mund të konkurrojnë freelancerët tanë të talentuar. Le ta bëjmë realitet vizionin tuaj!
Unë kam një biznes
Unë jam duke filluar një biznes
Ndodhi një gabim ndërsa po dërgonim bisedën në email-in tuaj.
Mund ta ruash bisedën vetëm një herë në orë. Ju lutem provojeni përsëri më vonë.
Biseda është shumë e shkurtër. Vazhdo të flasësh me Ava për të mundësuar ruajtjen.

Punëso ekspert
Electronics Engineers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Electronics Engineer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Adobe

Punëso Electronics Engineers

Avatari
i-Tech Art
Electronics Engineer
$20 për orë
4,9 (2221 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified-v2.svg
Narola Infotech
Electronics Engineer
$15 për orë
4,6 (2024 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified-v2.svg
Md Rakibul H.
Electronics Engineer
$20 për orë
4,9 (1821 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Faisal M.
Electronics Engineer
$10 për orë
4,8 (1584 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified-v2.svg
Pinky D.
Electronics Engineer
$15 për orë
4,9 (1462 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified-v2.svgmonthly-level-three.svg
itdv
Electronics Engineer
$25 për orë
4,8 (1431 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified-v2.svg
Eclick Softwares
Electronics Engineer
$20 për orë
4,9 (1404 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified-v2.svg
KESHAV INFOTECH
Electronics Engineer
$8 për orë
4,9 (1236 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Electronics Engineers
Klientët vlerësojnë Electronics Engineers
4.84 nga 5
from 69 782 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Electronics Engineer

Electronics involves investigation into the behavior, movement, and control of electrons (or electricity). In particular, electronics encompasses the design and creation of circuits using specific componentry such as transistors and microchips, and manipulation of electron flow using vacuums, gasses and semiconductors. The movement of electrons is achieved by devices that resist, switch, guide, and store electrons.  
Electronics is prevalent in all walks of society in varying levels of sophistication. Central to the ideation and creation of electronics products or services are electronic engineers.
The origins of the electronic engineering profession can be traced to the telegraph industry in the late 1800s and telephone and radio technologies from around one hundred years ago. A captivation with radio and communication stimulated demand for services and later a strong interest in transmission involvement. The Second World War and the associated explosion of electrical equipment for services such as radar, sonar, communication and warfare further influenced the growth of the electronic engineering profession.
A diverse range of electric engineering subfields exists today including consumer electronics, telecommunications, radio engineering, control systems, signal processing power electronics, computer engineering, robotics and embedded systems
Electronic engineers are typically highly trained and intelligent. A Bachelor's level degree in Engineering, Science, Applied Sciences or Technology is common, with a minimum 3-4 years study conventional. The study typically extends entrants knowledge in the fields of physics, chemistry, mathematics and other topics specific to electronics. Some engineers will embark on further study towards a Masters of Engineering or Engineering Doctorate.
If you are looking for a freelance electronic engineer, there are a variety of skills you should seek proficiency in. These include (but are not limited to):
MS Office - Knowledge of the MS Office suite is useful for documents, presentations, database management and more.
AutoCAD - AutoCAD supports computer-aided design and drafting.
C++ programming - Knowledge of this programming language is useful for tasks such as micro-controller coding, or programming other applications.
VHDL - VHDL is a hardware description language frequently used in VLSI design and electronic design automation.
Python - Python knowledge is practical for process automation and numerical methods.
PLC & SCADA - Assists remote monitoring and control as well as industrial automation.
Labview - Labview enables analysis of electrical machines and power engineering design.
Mat Lab - And finally, Matlab is useful for modeling and signal processing tasks.
If you are searching for a skilled and qualified resource to support your next electronic project, it might be time to consider Freelancer.com. By posting a project on Freelancer.com, you will instantly expose your opportunity to hundreds of high-quality electronic experts on the popular crowd-sourced community. You can also hire a freelancer directly from their profile - simply start browsing through the freelancer directory to find suitable applicants.
Still not sure who to hire? The dedicated team of Recruiters can help! Select the "recruiter" option, and you'll get personalized help so you can find the perfect electronics expert for your project.  
Freelancing is often a more cost effective option than employing full-time staff and provides a welcome opportunity to test knowledge and performance on smaller defined tasks before committing to a long-term partnership. Post a project for free today! With over 19 million users, you can get the helping hand you need in no time. 
 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Electronics Engineer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Electronics Engineer të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Electronics
Loja.
Zbulo më shumë
Loja.
$50 USD për 9 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$110 USD për 4 ditë.
Video muzikore.
Zbulo më shumë
Video muzikore.
$300 USD për 12 ditë.
Interior Dizajn.
Zbulo më shumë
Interior Dizajn.
$269 USD për 14 ditë.
Poster.
Zbulo më shumë
Poster.
$100 USD në 3 ditë.
Dizajni i fletëpalosjes.
Zbulo më shumë
Dizajni i fletëpalosjes.
$15 USD për 1 ditë.
Dizajn koncepti.
Zbulo më shumë
Dizajn koncepti.
$100 USD për 10 ditë.
Postime në rrjetet sociale.
Zbulo më shumë
Postime në rrjetet sociale.
$50 USD në 6 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
74.7M
74.7M
Përdorues të regjistruar
23.9M
23.9M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Audio Processing Vector Calculus Alarm Management Control Engineering Board Support Package (BSP) Digital Forensics Thermal Analysis DO-254 Certification Combinatorial Optimization Acoustical Engineering LLaMA Bill of Materials (BOM) Evaluation Marine Engineering Natural Language Bare Metal Medical Engineering Mixing Engineering Rezence Precast Designer Broadcast Engineering
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.