Find Jobs
Hire Freelancers
Avatari i Përdoruesit
Përshëndetje, unë jam Ava, udhëzuesi juaj i AI për të suoerkarikuar biznesin tuaj!
Pavarësisht nëse jeni duke drejtuar tashmë një biznes ose ëndërroni të filloni një të tillë, unë jam këtu për t'ju ndihmuar ta ktheni vizionin tuaj në realitet duke përdorur freelancer të fuqiyuar me AI. Ndani qëllimet tuaja të biznesit dhe së bashku, ne do të krijojmë një projekt për të cilin mund të konkurrojnë freelancerët tanë të talentuar. Le ta bëjmë realitet vizionin tuaj!
Unë kam një biznes
Unë jam duke filluar një biznes

Punëso ekspert
Human Resources Consultants
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Human Resources Consultant më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso Human Resources Consultants

Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
flyerEXPERT
Human Resources Consultant
$20 për orë
4,9 (3675 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Experienced Researcher
Human Resources Consultant
$15 për orë
4,8 (1968 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Faisal M.
Human Resources Consultant
$10 për orë
4,8 (1568 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgmonthly-level-four.svg
David M.
Human Resources Consultant
$20 për orë
4,8 (1522 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Mercy M.
Human Resources Consultant
₹25 për orë
5,0 (1506 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg
Mark H.
Human Resources Consultant
$30 për orë
5,0 (1488 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Pinky D.
Human Resources Consultant
$15 për orë
4,9 (1461 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Isabella Hills
Human Resources Consultant
$20 për orë
4,9 (1204 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Human Resources Consultants
Klientët vlerësojnë Human Resources Consultants
4.85 nga 5
from 71 132 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Human Resources Consultant

Human resource contractors cover the whole spectrum of HR management from acquisition, retention, departure, policies, planning to procedures. Finding the perfect human resources specialist need not be a challenge by tapping into a world of consultant and freelance specialists all in the business of making your business processes run smoothly and efficiently.
Traditionally human resources have been an internal process arranged and processed by a business at exorbitant rates or via a full-time HR team member; times are certainly changing as HR managers and HR executives fly the coup and offer their services on a freelance basis.
Self employed HR managers and executives are highly motivated; customer oriented, hands on and results driven and looking for a challenge for every one of their assignments.
Often small to medium businesses aren’t looking for a full-time engagement for a HR professional and engaging a contractor on a freelance assignment is a win-win for the business and the contractors. The HR professional provide recruitment support and a holistic recruitment service to find the perfect employee for your business.
Freelance HR offers optimal accessibility partners with long-term relationships with contractors who are focused on ethics and authenticity at all stages of the HR recruitment process.
By engaging a freelance HR professional you can enjoy the following benefits:
Confidentiality and discretion at every stage of the process
Autonomy over any methodologies
Full support including content, communication and interviewing plus full reporting
Follow-ups, debriefs and feedback regarding candidates
Access to a global array of HR specialists based on your needs and geographic location
If you engage a freelance HR specialist, you will be engaging a qualified and experience professional motivated to step outside their comfort zone and experience the exciting world of freelancing. Freelance HR managers are motivated and dedicated and will have their area of specialty so be sure to track down someone who is based in the geographical location you wish to recruit and also has a contact base of individuals in the specific sector you are focused on recruiting.
If you’re looking to find a winning HR consultant, be sure to look for the following qualities:
Professionalism - engaging someone who will always remain professional at all times is essential.
Communication skills - your freelancer should have excellent written and oral skills and should be able to read the language of the country you are recruiting for proficiently.
Expert in their field - the freelancer’s level of knowledge should be extremely high for the subject matter; they should understand the theories of the sector you are recruiting for and be well versed in all of the appropriate tools of trade.
Effective listener - the candidate should be able to listen and communicate with people with a range of unique characteristics. Listening during the consulting and recruiting process is essential.
Timely - some HR specialists will be working on an hourly rate in some cases, and work style will need to be adjusted accordingly.
Rates for freelance HR specialists will be considerably lower compared to agency rates, as well as this your freelance HR specialist can conduct business and interviews at locations of your choosing — whether they be your office, local coffee shops, basically any location that the candidate will feel open and comfortable for the interview to take place.
Looking for an experienced HR manager to assist with your business recruiting? Need someone for the short term or a small project? Want to test the skills of your HR professional?
View the extensive range of freelance human resources managers and executives on Freelancer.com today.
 
 
 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Human Resources Consultant

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Human Resources Consultant të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Human Resources
Loja.
Zbulo më shumë
Loja.
$50 USD për 9 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$110 USD për 4 ditë.
Video muzikore.
Zbulo më shumë
Video muzikore.
$300 USD për 12 ditë.
Interior Dizajn.
Zbulo më shumë
Interior Dizajn.
$269 USD për 14 ditë.
Poster.
Zbulo më shumë
Poster.
$100 USD në 3 ditë.
Dizajni i fletëpalosjes.
Zbulo më shumë
Dizajni i fletëpalosjes.
$15 USD për 1 ditë.
Dizajn koncepti.
Zbulo më shumë
Dizajn koncepti.
$100 USD për 10 ditë.
Postime në rrjetet sociale.
Zbulo më shumë
Postime në rrjetet sociale.
$50 USD në 6 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
71.7M
71.7M
Përdorues të regjistruar
23.5M
23.5M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Compliance and Safety Training Financial Modeling Business Analysis Actimize Executive Coaching Paralegal Services Startup Consulting Payroll Real Estate Legal Assistance PeopleSoft Training Contracts Construction Management Attorney Employment Law Business Strategy Portfolio Management Payment Processing CTO
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.