Logo Freelancer Si funksiononShfleto punët Identifikohu Regjistrohu Posto një projekt
Find Jobs
Hire Freelancers
Get Ideas
About
Resources
Freelancer Punësoni

Punëso ekspert
Product Managers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Product Manager më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso Product Managers

Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg Murat K.
Product Manager
$45 për orë
5,0 (1640 punë)
Shihni Profilin
Avatariannual-level-three.svg RS Software
Product Manager
$30 për orë
4,7 (1611 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg Yasir T.
Product Manager
$12 për orë
4,9 (868 punë)
Shihni Profilin
Avatarimonthly-level-two.svg Lucy M.
Product Manager
$12 për orë
4,8 (770 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgmonthly-level-three.svg Vishal S.
Product Manager
$5 për orë
4,8 (723 punë)
Shihni Profilin
Avatarimonthly-level-two.svg Vijayaragavan A.
Product Manager
$15 për orë
4,9 (680 punë)
Shihni Profilin
Avatari Jamal U.
Product Manager
€20 për orë
4,8 (598 punë)
Shihni Profilin
Avatariannual-level-three.svg Nayan Jaysukhbhai B.
Product Manager
₹25 për orë
5,0 (490 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Product Managers
Klientët vlerësojnë Product Managers
4.82 nga 5
from 22 846 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Product Manager

Product management refers to the forecasting, planning, production and marketing of a particular product or products. It is an organizational function carried out by the product manager. This function follows the stages in a product life cycle. The processes involved in product management involve the use of people, data and business systems to provide information to business enterprises.
Product management consists of product development and product marketing which is aimed at increasing the market share, maximizing sales revenue and increasing the profit margin. Another important area of product management is the elimination of particular products which may adversely affect the organization.
Many organizations who offer products to the market often hire the services of a product manager to be in charge of their product development and marketing. This helps them to create the best product that will increase their market share in the industry and thereby boost their sales.
Who is a Product manager?
A product manager is an individual who is charged with developing and marketing of a new product or the innovation of an already existing product. He determines the what, why and when of a product. Hiring a product manager is beneficial to any company that wants to survive in its industry for a long period of time. There are several duties of a product manager which will help the company products to be among the key players:
Conduct thorough research of available market information to determine customer needs and desires
Integrate the needs and desires into a new product idea or old product innovation
Study the competition for product comparison
Develop new product idea and present to management
Create the appropriate features to suit the customer needs as obtained through research
Work with engineering department to make sure the product is developed
Work with marketing, sales and support team for a successful launch of the product
The importance of a product manager in an organization cannot be overemphasized. However, there are certain qualifications and skills which he must possess to show his competence:
Bachelor’s degree in management
Master degree in Product management
People management skills
Ability to understand the product
Ability to understand the Customers
Product development skills
Competitive analysis skill
Skilled in financial planning and strategy
Requirement analysis skill, pricing and planning skills.
If you are looking to hire the services of a product manager who will drive your new product development, launching and marketing, the best platform for your needs is Freelancer.com.
If you’re looking for a solution for your product management needs or if you are looking to trial a freelancer to see if they provide the levels of expertise you are looking for, using a platform such as Freelancer.com is a fantastic option.
Simply log onto the Freelancer.com website and search through a bank of talented freelancers who are willing and able to provide their services to you for your project.
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Product Manager

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Product Manager të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Product Management
Loja.
Zbulo më shumë
Loja.
$50 USD për 9 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$110 USD për 4 ditë.
Video muzikore.
Zbulo më shumë
Video muzikore.
$300 USD për 12 ditë.
Interior Dizajn.
Zbulo më shumë
Interior Dizajn.
$269 USD për 14 ditë.
Poster.
Zbulo më shumë
Poster.
$100 USD në 3 ditë.
Dizajni i fletëpalosjes.
Zbulo më shumë
Dizajni i fletëpalosjes.
$15 USD për 1 ditë.
Dizajn koncepti.
Zbulo më shumë
Dizajn koncepti.
$100 USD për 10 ditë.
Postime në rrjetet sociale.
Zbulo më shumë
Postime në rrjetet sociale.
$50 USD në 6 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
66.9M
66.9M
Përdorues të regjistruar
22.7M
22.7M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Remote Sensing Industrial Engineering Home Design Zemax Bill of Materials (BOM) Optimization Machine Vision / Video Analytics Construction Monitoring STM32 Wireless Computational Linguistics Telecoms Engineering Deep Learning Power Generation Isometry ISO/IEC 17025 Calibration Mixing Engineering Cellular Modules Imaging Aerospace Engineering Video Processing
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2023 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.