Find Jobs
Hire Freelancers

Punëso ekspert
Test Strategy Writers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Test Strategy Writer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso Test Strategy Writers

Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgmonthly-level-four.svg
David M.
Test Strategy Writer
$20 për orë
4,8 (1514 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svg
Zohaab I.
Test Strategy Writer
£20 për orë
4,9 (841 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Noel R.
Test Strategy Writer
$15 për orë
4,8 (767 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Muhammad A.
Test Strategy Writer
$8 për orë
4,8 (725 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svg
Anusha S.
Test Strategy Writer
$10 për orë
4,9 (594 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Moiz H.
Test Strategy Writer
$35 për orë
4,8 (469 punë)
Shihni Profilin
Avatarimonthly-level-three.svg
Abdul B.
Test Strategy Writer
$25 për orë
4,9 (424 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Aisha M.
Test Strategy Writer
$19 për orë
4,9 (360 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Test Strategy Writers
Klientët vlerësojnë Test Strategy Writers
4.75 nga 5
from 11 381 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Test Strategy Writer

Test Strategy Writing is a valuable service that helps an organization to ensure their products are ready for customer consumption. An experienced test strategy author can help to define what tests need to be done, in which order, and under what conditions. They will also be able to create detailed, tangible plans for how these tests should be performed and monitored, as well as how their results will be interpreted, reported and stored. This includes the creation of test cases, test scenarios and automation scripts. The expert will also have good knowledge of coding and scripting, so they can assess the effectiveness of code in terms of its ability to produce reliable outcomes.
There are many tasks a Test Strategy Author can undertake, from setting up processes and workflows for testing activities, to improving existing scripts and modules to make unit testing more efficient. They will also be able to provide clear feedback on the quality of tests that have been performed, including setting out a hierarchy for error handling processes. To hire a Test Strategy Author, you should start by asking potential candidates about their experience in writing test plans and understanding the various testing techniques used by software developers. Additionally, inquire about any methods they use to validate the results and see if they can come up with ideas on how best to accomplish your test objectives. You should expect to pay an experienced Test Strategy Author anywhere from $25-$50 per hour depending on their experience.
Hiring a Test Strategy Author on Freelancer.com is a cost-effective way for clients to save time in their search for the right expert for their needs. With a vast network of professionals with different skillsets available on the platform, you’ll be sure to find an experienced Test Strategy Author who suits your current and future needs perfectly. In addition, users have access to ratings left by other clients making it easy to determine quality of work before even getting started! Begin your search now and start seeing valuable results today!
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Test Strategy Writer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Test Strategy Writer të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Test Strategy Writing
Shkrimi.
Zbulo më shumë
Shkrimi.
$10 USD për 1 ditë.
Redaktim.
Zbulo më shumë
Redaktim.
$50 USD për 1 ditë.
Artikull.
Zbulo më shumë
Artikull.
$26 USD për 1 ditë.
Shkrimi.
Zbulo më shumë
Shkrimi.
$27 USD për 7 ditë.
Shkrimi.
Zbulo më shumë
Shkrimi.
$20 USD për 5 ditë.
Shkrimi.
Zbulo më shumë
Shkrimi.
$350 USD për 7 ditë.
Shkrimi.
Zbulo më shumë
Shkrimi.
$350 USD për 5 ditë.
Shkrimi.
Zbulo më shumë
Shkrimi.
$300 USD për 5 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
69.1M
69.1M
Përdorues të regjistruar
23.1M
23.1M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Article Writing Book Writing Forum Posting Poetry Business Writing SEO Writing Slogans Web Page Writer Beta Reading Content Creation English Translation Annuals Article Rewriting Business Plan Writing Grant Writing Publishing Ghostwriting Biography Writing Short Stories Copywriting
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2023 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.