Find Jobs
Hire Freelancers
Avatari i Përdoruesit
Përshëndetje, unë jam Ava, udhëzuesi juaj i AI për të suoerkarikuar biznesin tuaj!
Pavarësisht nëse jeni duke drejtuar tashmë një biznes ose ëndërroni të filloni një të tillë, unë jam këtu për t'ju ndihmuar ta ktheni vizionin tuaj në realitet duke përdorur freelancer të fuqiyuar me AI. Ndani qëllimet tuaja të biznesit dhe së bashku, ne do të krijojmë një projekt për të cilin mund të konkurrojnë freelancerët tanë të talentuar. Le ta bëjmë realitet vizionin tuaj!
Unë kam një biznes
Unë jam duke filluar një biznes

Punëso ekspert
Videographers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Videographer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso Videographers

Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg
Md Delowar H.
Videographer
$10 për orë
5,0 (4411 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Gaurav C.
Videographer
$40 për orë
4,9 (4069 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
ExpertART
Videographer
$20 për orë
4,9 (3110 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svg
Dream Dezine
Videographer
$25 për orë
4,9 (2979 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-four.svg
Kalidas S.
Videographer
$10 për orë
4,9 (2184 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Shameel
Videographer
$20 për orë
4,8 (1778 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Dreamers Consulting LTD
Videographer
$30 për orë
4,9 (1593 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Pinky D.
Videographer
$15 për orë
4,9 (1461 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Videographers
Klientët vlerësojnë Videographers
4.87 nga 5
from 131 200 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Videographer

Videography refers to the process or art of making video films or delivering a completed video product. Videographers are instrumental in the production of a diverse range of productions including television commercials or full-length TV shows, corporate compilations, event specific videos, even home videos can technically fall into this category.
Videographers typically capture raw footage or moving images using electronic and streaming media. The output may be stored on videotapes or hard drives, or potentially streamed directly without electronic storage. The term videographer does not simply categorize anyone who captures moving images behind a video camera.  In fact, videography can refer to the actual camera operator, the person responsible for visual design, or post production.
Videography is a highly skilled enterprise, requiring a mix of creative flair and learned techniques to deliver a quality result for clients. Characteristics of top videographers include:
Technology adoption - Proficiency in using advanced editing software is mandatory, as is an enthusiasm for understanding and employing key technological advancements. Videographers should be excited about the latest technology and integrating it into their work.
Continual improvement - A leading videographer will have a desire for continued improvement, never satisfied with the work they have just completed, and constantly looking to learn.
Adaptive - Completing a video shoot can be complex. From creating storyboards and shot lists to building sets. Invariably everything doesn't always go smoothly. A videographer needs to be able to adapt to unanticipated changes quickly and smoothly.
Lighting expert - Lighting is everything when creating high-quality videos. An obsession on how shots are illuminated and the impact of light sources is critical.
Composition expertise - A videographer needs to be skilled in lining every element of filming up perfectly. Composition expertise is learned and enhanced over time. Experience is a necessity.
A love of angles - Intriguing and unique angles make for a wonderful aesthetic. A good videographer takes the time to get the angles just right.
Whether you're creating a corporate video, marketing or advertising, educational materials, music videos, a product demonstration, wedding video, documentary or any other form of video content, chances are you need a high-quality videographer.
Have you considered the services of a freelance videographer? Not only is this a more cost effective option than leveraging most film studios and post production houses, but freelancers also tend to be more flexible and readily available.
Freelancer.com is home to hundreds of expert videographers from throughout the globe. You can find the perfect employee for your video production, editing or post production job.
The process of attracting a skilled videographer couldn't be easier. List your project on Freelancer.com and you will attract the attention of expert video producers who will pitch their services. Analyze skill sets, review recent work experience (including direct feedback from employers), engage in live chat, and then make your selection.
A top quality freelance videography is only a few clicks away from completing your next job. With over 19 million users worldwide, you're bound to find the right person for the job. Post a project to get started! 
 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Videographer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Videographer të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Videography
Dizajn Grafik.
Zbulo më shumë
Dizajn Grafik.
$50 USD për 12 ditë.
Dizajni i kopertinës.
Zbulo më shumë
Dizajni i kopertinës.
$100 USD për 7 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$250 USD për 15 ditë.
Dizajni i etiketave.
Zbulo më shumë
Dizajni i etiketave.
$80 USD për 4 ditë.
Dizajn Etikete.
Zbulo më shumë
Dizajn Etikete.
$200 USD për 10 ditë.
Dizajni i bluzave.
Zbulo më shumë
Dizajni i bluzave.
$50 USD për 24 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$60 USD për 7 ditë.
Dizajni i librit elektronik.
Zbulo më shumë
Dizajni i librit elektronik.
50 dollarë USD në 3 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
71.6M
71.6M
Përdorues të regjistruar
23.5M
23.5M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

A/V design Handy Sketch Pad AutoCAD Architecture Music Video Image Processing Childrens Book Illustration A/V editing Sound Design Animated Video Development Animation 2D Drawing Game Trailer Finale / Sibelius RWD Adobe Flash A/V Systems Affinity Photo Video Streaming Maya SmartDraw
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.