Logo Freelancer Si funksiononShfleto punët Identifikohu Regjistrohu Posto një projekt
Find Jobs
Hire Freelancers
Get Ideas
About
Resources
undefined Freelancer Punësoni

Punëso ekspert
Wireless Engineers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Wireless Engineer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso Wireless Engineers

Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg Narola Infotech
Wireless Engineer
$20 për orë
4,5 (1868 punë)
Shihni Profilin
Avatarimonthly-level-two.svg Denys H.
Wireless Engineer
$50 për orë
5,0 (670 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgmonthly-level-three.svg Ali S.
Wireless Engineer
$5 për orë
4,9 (506 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgmonthly-level-three.svg Mehboob K.
Wireless Engineer
$45 për orë
4,9 (459 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgmonthly-level-two.svg Fayyaz A.
Wireless Engineer
$15 për orë
5,0 (445 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg Maxwell J.
Wireless Engineer
$5 për orë
4,9 (372 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgannual-level-three.svg Md Riazul H.
Wireless Engineer
$40 për orë
4,9 (366 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg Arshad J.
Wireless Engineer
$50 për orë
4,8 (326 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Wireless Engineers
Klientët vlerësojnë Wireless Engineers
4.82 nga 5
nga 23846 vlerësime

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Wireless
Loja.
Zbulo më shumë
Loja.
$50 USD për 9 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$110 USD për 4 ditë.
Video muzikore.
Zbulo më shumë
Video muzikore.
$300 USD për 12 ditë.
Interior Dizajn.
Zbulo më shumë
Interior Dizajn.
$269 USD për 14 ditë.
Poster.
Zbulo më shumë
Poster.
$100 USD në 3 ditë.
Dizajni i fletëpalosjes.
Zbulo më shumë
Dizajni i fletëpalosjes.
$15 USD për 1 ditë.
Dizajn koncepti.
Zbulo më shumë
Dizajn koncepti.
$100 USD për 10 ditë.
Postime në rrjetet sociale.
Zbulo më shumë
Postime në rrjetet sociale.
$50 USD në 6 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
64.3M
64.3M
Përdorues të regjistruar
22.3M
22.3M
Punë të postuara

Si të punësoni një freelancer të mirë Wireless Engineer

If you’re looking for a wireless expert for your new wireless solution, there are an array of specialists who can assist with the system requirements, tech support, development, implementation and testing of wireless technology solutions.
Wireless is by definition a term used to describe telecommunications in which electromagnetic waves carry a signal to deliver a path of communication to an end user or device.
Wireless experts have the knowledge and expertise to support the deployment, management and support of wireless networking solutions for a range of systems.
Skills you may seek from a wireless expert may include system modeling, coverage modeling and optimization, interference modeling, data analysis, presentation and visualization, design, monitoring and link-level analysis.
Wireless equipment a wireless expert can assist with include:
Cellular phones and pages GPS Cordless mouse Cordless phones Home HI-FI systems and TV boxes Garage doors Satellite TV Wireless LANs
Wireless technology covers a wide range of areas including fixed wireless, mobile wireless, portable wireless and IT wireless. If you’re looking for a dedicated wireless expert in your niche area of wireless technology, there are plenty of great options on freelancer.com.
Professional wireless technicians have a deep understanding of the engineering and IT behind wireless technology and will usually have a specific niche area of expertise including mobile, broadcasting LAN’s or satellite.
If you’re looking for a wireless expert, you may want to look for an individual with the following experience for the job:
Degree in engineering or science In depth knowledge of theory and practice of wireless technologies Experience and a variety of examples of work in a range of environments At least 5 years experience Problem solving techniques Ability to work independently Available to work at a time that suits your business
Hiring a freelancer wireless expert for your upcoming project provides a wide variety of benefits for your business needs. Freelancers usually offer their services at a much lower rate and also are available at times that suit your business, so if you need to get your wireless technology launched quickly, a freelancer can work night and day to help you reach your goals.
The wireless industry is a very specialist area and using the services of a freelancer who have the right experience and knowledge is essential for your business. As the wireless world rapidly evolves, engaging a specialist in the area of wireless communication can help your business get the edge of your competitors.
View the extensive range of freelancers available to take on your next wireless project and save money & time with Freelancer.com.
 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Wireless Engineer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Wireless Engineer të shkëlqyer tani

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

DO-178 Certification RUST Programming Data Mining Mathematics Surfboard Design Bill of Materials (BOM) Analysis Apple MFI Video Processing MPSoC Design Drones Schematic Review Robotics and Cognitive Automation Power Amplifier RF DO-254 Certification Sigrity Flex Circuit Design Verilog / VHDL DSL/MODEMs AC Drives Component Engineering
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2023 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.