Logo Freelancer Si funksiononShfleto punët Identifikohu Regjistrohu Posto një projekt
Find Jobs
Hire Freelancers
Get Ideas
About
Resources
undefined Freelancer Punësoni

Punëso ekspert
PICK Multivalue DB Developers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso PICK Multivalue DB Developer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso PICK Multivalue DB Developers

Avatari Anish S.
PICK Multivalue DB Developer
₹20 për orë
4,7 (46 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svg SONAMAK
PICK Multivalue DB Developer
$10 për orë
5,0 (34 punë)
Shihni Profilin
Avatari Naveen U.
PICK Multivalue DB Developer
₹15 për orë
5,0 (23 punë)
Shihni Profilin
Avatari Andrea B.
PICK Multivalue DB Developer
$30 për orë
4,9 (19 punë)
Shihni Profilin
Avatarimonthly-level-three.svg Bryan F.
PICK Multivalue DB Developer
$55 për orë
5,0 (4 punë)
Shihni Profilin
Avatari Sreehari R.
PICK Multivalue DB Developer
₹20 për orë
4,1 (3 punë)
Shihni Profilin
Avatari Chris A.
PICK Multivalue DB Developer
£15 për orë
5,0 (2 punë)
Shihni Profilin
Avatari Jayson T.
PICK Multivalue DB Developer
$19 për orë
4,0 (2 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë PICK Multivalue DB Developers
Klientët vlerësojnë PICK Multivalue DB Developers
4.69 nga 5
nga 134 vlerësime

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e PICK Multivalue DB
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$540 USD për 7 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$100 USD në 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$430 USD për 1 ditë.
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$140 USD për 13 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$200 USD për 19 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$150 USD për 13 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$240 USD për 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$100 USD në 1 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
64.3M
64.3M
Përdorues të regjistruar
22.3M
22.3M
Punë të postuara

Si të punësoni një freelancer të mirë PICK Multivalue DB Developer

A PICK MultiValue Database is a type of multidimensional database that uses lists of attributes, rather than single-value attributes. The ability to handle large quantities of a data makes PICK MultiValue Database the preferred choice for a large number of businesses across several major industries. With the right expert at the helms, there are a plethora of useful applications that can be contrived to fit a multitude of business needs.
Features:
Implementing a PICK MultiValue Database will automatically increase system performance.
The application development is extremely flexible and customizable.
PICK operating system is available for over three hundred major industries and institutions.
With the help of a resourceful expert in PICK MultiValue Databases, businesses can implement a variety of user-friendly applications to provide solutions to their large-data needs.Skilled developers will be able to offer consultation on the ways that this particular type of database can best be incorporated into their work environment. The assistance of a qualified individual will also make conversion of pre-existing relational data possible.
A developer trained in PICK MultiValue Databases will have the knowledge to properly set up systems for connectivity and also be able to do any necessary programming to ensure that all applications created run smoothly. Implementing new applications into the workplace will require that employees receive training on the use of the additions. A PICK savvy individual would be useful for conducting training or putting together a user-manual to aid in the transition.
PICK developers assigned to industry specific projects can design customized applications to aid in production and efficiency. Those in the communication and advertising industry will benefit from the creation of an integrated computer system. Retailers will increase productivity in all areas of operation by hiring a developer to create PICK based point of sale and administrative software.
Due to the incredible flexibility, PICKS MultiValue Databases continue to grow in popularity. Companies looking to transition to a more secure and modernistic approach to large-data storage and the applications used by employees will find this to be one of the best options available to date. PICKS MultiValue Databases have been around for a lengthy amount of time already and do not appear to be losing any momentum in the popularity department. Developers that excel in the creation of applications in the PICK operating system are continuously generating new, inventive ways to utilize these databases for innovative business solutions.
If you’re looking for a solution for your PICK needs or if you are looking to trial a freelancer to see if they provide the levels of expertise you are looking for, using a platform such as Freelancer.com is a fantastic option.
Simply log onto the Freelancer.com website and search through a bank of talented freelancers who are willing and able to provide their services to you for your project. Visit Freelancer.com today to post your project and enlist in the help of a PICK MultiValue Database expert!  
 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një PICK Multivalue DB Developer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një PICK Multivalue DB Developer të shkëlqyer tani

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Chart.js Braintree Plutus Oracle OBIA Highcharts HP-UX GitLab App Development Blog Install Map Reduce Apollo Facebook API Rebranding Cloud Development TopSolid Pandas Amazon Web Services TailWind User Interface / IA Terraform
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2023 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.