Find Jobs
Hire Freelancers
Avatari i Përdoruesit
Përshëndetje, unë jam Ava, udhëzuesi juaj i AI për të suoerkarikuar biznesin tuaj!
Pavarësisht nëse jeni duke drejtuar tashmë një biznes ose ëndërroni të filloni një të tillë, unë jam këtu për t'ju ndihmuar ta ktheni vizionin tuaj në realitet duke përdorur freelancer të fuqiyuar me AI. Ndani qëllimet tuaja të biznesit dhe së bashku, ne do të krijojmë një projekt për të cilin mund të konkurrojnë freelancerët tanë të talentuar. Le ta bëjmë realitet vizionin tuaj!
Unë kam një biznes
Unë jam duke filluar një biznes

Punëso ekspert
AutoCAD Designers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso AutoCAD Designer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso AutoCAD Designers

Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg
BRD Global Translations
AutoCAD Designer
$30 për orë
4,9 (1877 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Md Rakibul H.
AutoCAD Designer
$20 për orë
4,9 (1808 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Pinky D.
AutoCAD Designer
$15 për orë
4,9 (1461 punë)
Shihni Profilin
Avatarimonthly-level-three.svg
Fahad S.
AutoCAD Designer
$25 për orë
4,8 (1426 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Inderjit S.
AutoCAD Designer
$12 për orë
4,9 (1399 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Alisharoz A.
AutoCAD Designer
$50 për orë
5,0 (1229 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgmonthly-level-four.svg
Avtar S.
AutoCAD Designer
$15 për orë
4,9 (1175 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svg
FixIT Consul-Tech LLC
AutoCAD Designer
$30 për orë
5,0 (1071 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë AutoCAD Designers
Klientët vlerësojnë AutoCAD Designers
4.85 nga 5
from 131 603 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë AutoCAD Designer

AutoCAD is one of the most ubiquitous CAD software programs available throughout the world. Initially developed and released by AutoDesk in 1982 as a desktop application, AutoCAD is a leading software for the creation of 2D and 3D computer aided design. Autodesk, Inc. is based in San Rafael, California and provides software to manufacturing, engineering, construction, architecture, and entertainment industries and support through hundreds of training centers globally.
Since the 1982 release of AutoCAD, the product suite has extended continuously, from the introduction of a lite version AutoCAD LT with limited capabilities, the initial launch of AutoCAD WS, culminating in the 2010 release of AutoCAD 360, a cloud-based mobile and web application. AutoCAD is also available in a number or product verticals to provide discipline specific support and feature enhancements that are industry defined. Product verticals are available for Architecture, Civil, Electrical, Mapping, Mechanical, MEP, Utility Design, Structural Detailing, P&ID, and Plant 3D.
AutoCAD software uses the file format .dwg for storing two and three-dimensional data, and the interchange file format DXF. This file format has become native across a number of CAD programs, and numerous CAD applications provide support for .dwg non-natively.  
Despite AutoCAD historically emerging alongside Flash based software, AutoCAD 360 leverages HTML5 browser technology popularized by Google Chrome, Firefox, and other similar web browsers.
AutoCAD encourages automation and customization through support for APIs such as AutoLISP, Visual LISP, ObjectARX, .Net and VBA and a number of plugins are available to configure your development experience from the Autodesk Exchange App store.
AutoCAD is renowned for enabling simple drawing, creation, editing and collaboration across multiple devices and throughout the internet.  The suite of products possesses an abundance of features and capabilities. A few of the most popular features include:
3D Free-Form Tools - Providing simplicity and the flexibility to create innovative and attractive 3D models.
Sharing and collaboration - Improve communication with colleagues and clients through advanced collaboration tools utilizing TrustedDWG technology.
Productivity Tools - AutoCAD supports high-efficiency work methods including advanced visualization, PDF file generation, easy drag and drop tool palettes, inbuilt design layouts, revision clouds and smart dimensioning.
Refined interface - Ongoing improvements to an already intuitive interface deliver reduce eye strain, improved visibility, and an attractive visual experience.  
Cloud based - Access AutoCAD development locally, via the intranet, the Internet, or through your cloud connection.
The prevalence of AutoCAD software programs throughout a diverse spectrum of industries confirms the importance of attracting development resource highly skilled in the AutoCAD product suite. If you currently employ AutoCAD within your business, or perhaps are undertaking a new project requiring the creation of precise 2D or 3D graphical modeling, you probably require a dedicated resource to drive your project to completion.
Freelancer.com is home to hundreds of experienced modelers skilled in the use of AutoCAD in every discipline, from architecture to manufacturing and more. Post a project on Freelancer.com and attract bids from leading freelancers, or simply hire an AutoCAD developer directly after reviewing their demo reel or portfolio. You can choose to run a contest amongst a host of suitable contractors to achieve the optimal business result.
Visit Freelancer.com today to locate the perfect employee for your next AutoCAD project.
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një AutoCAD Designer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një AutoCAD Designer të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e AutoCAD
Dizajn Grafik.
Zbulo më shumë
Dizajn Grafik.
$50 USD për 12 ditë.
Dizajni i kopertinës.
Zbulo më shumë
Dizajni i kopertinës.
$100 USD për 7 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$250 USD për 15 ditë.
Dizajni i etiketave.
Zbulo më shumë
Dizajni i etiketave.
$80 USD për 4 ditë.
Dizajn Etikete.
Zbulo më shumë
Dizajn Etikete.
$200 USD për 10 ditë.
Dizajni i bluzave.
Zbulo më shumë
Dizajni i bluzave.
$50 USD për 24 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$60 USD për 7 ditë.
Dizajni i librit elektronik.
Zbulo më shumë
Dizajni i librit elektronik.
50 dollarë USD në 3 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
71.7M
71.7M
Përdorues të regjistruar
23.5M
23.5M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

DesignBuilder LLaMA Solidworks Digital ASIC Coding Cellular Service Intercom Battery Charging and Batteries Embedded Systems Anthropology ABC Analysis Continuous Integration ARM I2C Photogrammetry STM32 Renewables Quantum CAD/CAM Midjourney Logo Prompt Writing Physics
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.