Logo Freelancer Si funksiononShfleto punët Identifikohu Regjistrohu Posto një projekt
Find Jobs
Hire Freelancers
Get Ideas
About
Resources
Freelancer Punësoni

Punëso ekspert
Imaging Engineers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Imaging Engineer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso Imaging Engineers

Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg Swapnil P.
Imaging Engineer
$10 për orë
5,0 (3078 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg Arif Mahmud
Imaging Engineer
$10 për orë
5,0 (2311 punë)
Shihni Profilin
Avatari Technospike IT Solutions
Imaging Engineer
$20 për orë
4,8 (2067 punë)
Shihni Profilin
Avatari i-Tech Art
Imaging Engineer
$20 për orë
4,9 (1841 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg Rakibul H.
Imaging Engineer
$20 për orë
4,9 (1778 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg Eclick Softwares
Imaging Engineer
$20 për orë
4,9 (1362 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-four.svg Archtech Design
Imaging Engineer
$15 për orë
4,9 (1096 punë)
Shihni Profilin
Avatari Janki Devi J.
Imaging Engineer
$20 për orë
4,8 (1010 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Imaging Engineers
Klientët vlerësojnë Imaging Engineers
4.91 nga 5
from 26 380 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Imaging Engineer

Imaging is the process of copying a snapshot of a computer and adding it to an imaging service. This process is used in environments that have multiple computers using the same operating systems and software.
The process is used to save time in a workplace environment and also to set up a streamlined system for your computer network. The imaging process is employed in corporate data retention processes and is a useful process to protect company data and protect hard drives.
Imaging experts can deploy their services remotely, which allows professional imaging experts to work from anywhere at anytime. Imaging experts provide remote support for customers to avoid call out fees and to ensure your business environment does not encounter any downtime.
Imaging services extract the exact image of any computer hard drive including details logs and password protected files, allowing for a safer and more secure computer system for your business needs. All information can be analyzed and examined if required and can be kept in a cloud environment should the organisation need a safe option for storing and retaining hand drive information.
Engaging a freelance imaging expert allows businesses to enjoy both time and cost savings during the imaging process. Imaging professionals can log in and do the work at a time that suits you, and can usually complete the work with little to no affect on your staff and team members.
Log onto Freelancer.com and view all of the freelancers available and view their personal pages to see their experience, feedback, and examples.Create your project brief and either share it directly to a freelancer or offer it out to bids or set up a contest to see what freelancers meet your requirements.Once you are happy with the amount of bids for your project, contact with your shortlisted freelancers via chat to determine if their experience fits your project requirements. Ask lots of questions and request examples of their imaging experience.Once you are happy with your selected freelancers, award your project, set up milestones and your project begins. Throughout the process, the freelancer will keep in contact with your to update you on the progress and ask any questionsYour freelancer will complete your project and once you are happy you can release the funds. You can then leave feedback and rate their work.
Finding the perfect freelancer for your needs is simple when you use a platform like Freelancer.com. Have all the freelancers you seek at your fingertips, including an array of experience, knowledge, and systems all via the Freelancer platform.
If you’re looking for a freelance imaging consultant for your corporate computer system or project, visit Freelancer.com, and scroll through the hundreds or freelancers who are available to work on your project.
View the range of freelance embedded software experts and find a candidate for your exact requirements at Freelancer.com today.
 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Imaging Engineer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Imaging Engineer të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Imaging
Loja.
Zbulo më shumë
Loja.
$50 USD për 9 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$110 USD për 4 ditë.
Video muzikore.
Zbulo më shumë
Video muzikore.
$300 USD për 12 ditë.
Interior Dizajn.
Zbulo më shumë
Interior Dizajn.
$269 USD për 14 ditë.
Poster.
Zbulo më shumë
Poster.
$100 USD në 3 ditë.
Dizajni i fletëpalosjes.
Zbulo më shumë
Dizajni i fletëpalosjes.
$15 USD për 1 ditë.
Dizajn koncepti.
Zbulo më shumë
Dizajn koncepti.
$100 USD për 10 ditë.
Postime në rrjetet sociale.
Zbulo më shumë
Postime në rrjetet sociale.
$50 USD në 6 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
66.9M
66.9M
Përdorues të regjistruar
22.7M
22.7M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Genetic Algorithms FPGA Coding Combinatorial Problem Solving Motor Control Consumer Products Aircraft Performance Construction Monitoring I2C Bill of Materials (BOM) Analysis Telecoms Engineering MPSoC Design Airframe Encryption Smart Phone/Tablet Apps Serial Peripheral Interface (SPI) Mechanical Engineering AutoCAD Geospatial Aircraft Systems Linear Programming
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2023 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.